815 bin taşerona bakandan mesaj var

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuda görev yapan 815 bin taşeronla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Konunun detaylarını EKK’da bir kez daha konuşacaklarını vurguladı.

815 bin taşerona bakandan mesaj var

Öteden beri taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya geçme isteği varlığını korurken bugünde aynı istek çalışan kesimde devam ediyor. 


Hükümet ise taşeronlarla alakalı çalışmalarını sürdürürken konu üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Kamuda çalışan 815 bin taşeron işçisiyle ilgili konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda taşeron hususunun yeniden görüşüleceğini ifade etti.


Naci Ağbal, "Çalışma Bakanlığı ile çalışmalarımızı beraber ele alacağız. EKK taşeron ile ilgili bir çerçeve oluşturacak. Bu çerçeveyi Bakanlar Kurulu'na taşıyacağız. Hükümet olarak oturacağız, karar vereceğiz. Taşeronun kamuya alınması 'aldım' demekle olmuyor. Kapsam, istihdam statüsü ne olacak, geçiş süreci düzenlemeleri ne olacak? Buradaki taşeron firmaların durumları ne olacak? Çalışma Bakanlığı ile farklı alternatifleri masaya getireceğiz. Bir taraftan çalışanlarımızın kamuya geçişinin en uygun koşullarını oluştururken, bir taraftan da kamu maliyesi ve kamu hizmet sunumu açısından da bu sistemin en elverişli olmasının yolunu açacağız. Farklı kurumlarda farklı statüler, farklı çözümler var."ifadelerine yer verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER