76 Kaçak İpsala Sınır Kapısı'nda!..

İki ülke arasındaki anlaşma uyarınca başlatılan çalışma kapsamında, Yunanistan'dan, Türkiye, Pakistan, Bangladeş, Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu kaçaklar Türkiye'ye getirildi

76 Kaçak İpsala Sınır Kapısı'nda!..

İki ülke arasındaki anlaşma uyarınca başlatılan çalışma kapsamında, 76 kaçak Yunan polisi eşliğinde otobüslerle İpsala Sınır Kapısı'na geldi. Yunanistan'dan, Türkiye, Pakistan, Bangladeş, Fas, Tunus ve Cezayir uyruklu kaçaklar Türkiye'ye getirildi.

İPSALA DEVLET HASTANESİ'NE GÖTÜRÜLDÜLER

Burada Türk yetkililere teslim edilen kaçaklar, başka otobüslere alınarak, sağlık kontrolünden geçirilmeleri için İpsala Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Daha sonra 65 yabancı uyruklu kaçak, Van'daki Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.

BU SENE YUNANİSTAN'DAN 523 KAÇAK İADE EDİLMİŞ OLDU

Geri kabul ile alınan 11 Türk vatandaşı ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Son grup da dahil bu yıl Yunanistan'dan 523 kaçak iade edilmiş oldu.

Göç İdaresinden alınan bilgiye göre, geri kabuller, 8 Kasım 2001 tarihinde imzalanarak 24 Nisan 2002 tarihinde yürürlüğe giren "Türkiye ile Yunanistan arasında suç ile özellikle Terörizm, Örgütlü suçlar, Uyuşturucu Madde Kaçakçılığı ve Yasa Dışı Göç ile Mücadele İşbirliği Anlaşması'nın 8'inci maddesinin uygulanmasına dair protokol kapsamında yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER