668 hayvan kısırlaştırıldı 115 ameliyat gerçekleşti

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bakıma Muhtaç Hayvan Barınağı’nda, 2019 yılının ilk 6 ayında 668 hayvanın kısırlaştırıldığı ve 115 adet hayvanın ameliyat edildiği kaybedildi

668 hayvan kısırlaştırıldı 115 ameliyat gerçekleşti

Samsun’un İlkadım ilçesi Aşağı Avdan Mahallesi’nde, Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisi alınan 150 bin metrekarelik alana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bakıma Muhtaç Hayvan Barınağı’nda, sahipsiz ya da bakıma muhtaç hayvanların gözetim altında tutuluyor. Söz konusu doğal yaşam alanında, kentte doğal ve dış etkenler nedeniyle güçten düşen hayvanlar koruma altına alınıyor. 

BAKIM EVİ DE, MEZARLIK DA VAR

Söz konusu alanda idari, operasyon ve personel binaları, yavrulu anne, yavrulu hayvanlar, kısırlaştırılmış hayvanlar, güçten düşmüş hayvanlar, vahşi ve güçlü köpekler, kedi bakım evi, at ve diğer hayvanların bakım bölümleri ve hayvan mezarlığı bulunuyor.

115 HAYVAN AMELİYAT EDİLDİ

Edinilen bilgilere göre: söz konusu alanda verilen hizmetlerden 2019 yılının ilk 6 ayında 668 hayvanın kısırlaştırıldığı kaydedildi. Ayrıca 40’ının trafik kazası sebebi ile toplam 115 adet hayvanın ameliyat edildiği kaydedildi.

Tolga BİRGÜCÜ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER