50 Milyonun Bilgisi CHP Web Sitesinden Mi Sızdı?

50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgilerinin internete sızdırılmasında çarpıcı iddia: Bilgiler CHP web sitesi üzerinden mi ele geçirildi?

50 Milyonun Bilgisi CHP Web Sitesinden Mi Sızdı?

50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgilerinin çalınması gündemdeki sıcaklığını korurken bilgilerin nereden sızdırıldığı ile ilgili çarpıcı iddialar gelmeye devam ediyor.

Sızan bilgilerin Yüksek Seçim Kurulu’nun siyasi partilere giden seçmen bilgilerinden oluşması "sızma siyasi partilerden biri üzerinden mi oldu" iddiasını güçlendirdi. Geçmişte olduğu gibi bugün de oklar, vatandaşların kimlik bilgilerini internet üzerinden yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) gösteriyor. Eleştirilerin odağında yine CHP var.

HABER7 2009 YILINDA GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Kişisel bilgilerin internete sızdırıldığı konusu 2009 yılında da gündeme gelmiş hatta Haber7 o gün bu konuyu haber yaparak kamuoyunun dikkatini çekmişti.

11 Aralık 2009 tarihinde Haber7'den İhsan Aydın, Kimlik bilgileriniz internette satılıyor başlıklı bir haber yaparak konuyu ilk kez gündeme getirmişti.

CHP BÜTÜN BİLGİLERİ İNTERNETTE YAYINLAMIŞTI

Aydın, 7 Nisan 2011 tarihinde ise CHP seçmenin gizliliğini ihlal ediyor başlıklı haberle de kişisel bilgilerin fütursuzca internette yayınlanmasına dikkat çekmişti.

Haberler kişisel bilgilerin nasıl elden ele dolaştığıyla ilgili önemli uyarılara yer veriyordu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) web sitesinde yer alan seçmen kaydı sorulama programı ile 18 yaşından büyük tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kimlik bilgilerine ve adreslerine ulaşılabiliyordu. Bu durum vatandaşların da tepkisini çekmişti. Kişisel bilgilerin art niyetli kişilerin eline geçebileceğine ilişkin endişeler o gün de dile getirilmişti.

CHP seçmenin gizliliğini ihlal ediyor haberinde CHP’nin web sitesinde TC kimlik numarasıyla yapılan hane sorgulamada açık adres, hanede oturan kişiler, komşuların kapı numaraları ve isimlerinin bile kullanıcılar tarafından görüntülendiği de vurgulanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER