5. Dolmuş Hattı geliyor

Samsun’un Atakum ilçesine 5. Dolmuş Hattı kurulması için düğmeye basıldı. 10 muhtarın desteklediği ve 10 bin vatandaşın ihtiyaç duydukları gerekçesiyle imza verdiği yeni dolmuş hattı, ilk etapta 30 araçla kentte hizmet verecek

5. Dolmuş Hattı geliyor

Atakum Ulaşımını Düzenleme ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kezlere, Atakum ilçesinde ulaşımı düzenlemek ve geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla 5. Dolmuş Hattı’nı kurmak istediklerini söyledi.

YENİ HATTIN GÜZERGAHI

Onay verilmesi halinde 5. Dolmuş Hattı’nın güzergahını da açıklayan Başkan Faruk Kezlere, “Atakum-Recep Tayyip Erdoğan ve Alparslan Bulvarı üzerinde yer alan Cumhuriyet, Esenevler, Balaç, Yeşildere Büyükkolpınar, Küçükkolpınar Mahalleleri ile İlkadım İlçesi Derecik Mahallesi, Otogar, Sebze Hali, Balık Hali, Toptancılar Sitesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Kıranköy Mezarlığı ve Barış Bulvarı'nı takiben 100. Yıl Bulvarı'nda son bulacak güzergahta faaliyet göstermeyi planlıyoruz” dedi.

UCUZ VE GÜVENLİ OLACAK

Faruk Kezlere, şöyle devam etti: “İlkadım ilçesindeki vatandaşlarımızın Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda bulunan okullara, sitelere, mahallelere ve Medical Park Hastanesi’ne sağlıklı, kolay, ucuz ve güvenli olarak ulaşımını sağlamayı amaç edinmiş olan derneğimizin İl Emniyet Müdürlüğü, Şoförler Odası, Mahalle Muhtarları, otobüs terminalindeki ulaşım firmaları, okul idarecileri, site yöneticileri, cami imamları ve esnaflarla yapmış olduğumuz toplantılarda 5. Nolu Dolmuş Hattı’nın acilen kurulması ve oradaki ulaşımın çok düzgün ve düzenli olacağı derneğimizle müzakere edilerek 5 Nolu Hattın açılmasının gerektiği ortakça karara varılmıştır.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut akalın
Mahmut akalın - 8 ay Önce

Çok güzel bir karar.
Çobanlı piknik alanı, atakum kent ormanı,
Korupark evleri de güzergaha eklenmelidir.
Çünkü orada anafartalar lisesi, 112 acil, afad da var.

Seyid öztürk
Seyid öztürk - 8 ay Önce

Faruk kezlereye nasıl ulaşabiliriz acaba

SIRADAKİ HABER