5 aydır olmayan eve kira ödüyorlar

Samsun’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) ev almak isteyen bir aile, 5 ay boyunca taksitlerini ödedikleri halde evlerini teslim alamadıklarını iddia etti

5 aydır olmayan  eve kira ödüyorlar

Samsun’un İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi Ulugazi TOKİ Konutları'ndan ev satın almak isteyen Seyit A., tam 5 ay boyunca alamadıkları evin taksidini ödediklerini iddia etti. TOKİ’ye her ay yaklaşık bin 500 TL taksit ödediğini kaydeden Seyit A., 5 aydır evlerinin taraflarına teslim etmediğini iddia etti.

‘ORTADA EV YOK’

Seyit A., "Biz TOKİ'nin sunduğu imkanlardan yararlanmak için aile olarak karar alıp TOKİ'ye yazıldık. Tek istediğimiz ev sahibi olmaktı. Biz ev almak için TOKİ'ye yazıldığımızda bize, ‘ilk ödediğiniz taksidin ardından evinizi teslim alacaksınız’ dediler. Ancak biz ilk taksidi ödedik evimiz verilmedi. 3-4 derken en sonra 5'nci taksidimizi de ödedik. Ancak evimizi yine alamadık. Tam 5 aydır her ay yaklaşık bin 500 TL taksit ödediğimiz halde bize evimiz verilmedi. Şu ana kadar 7 bin 250 TL'den fazla para ödedik. Ama ortada ev yok” diye konuştu.

‘ÇOK MAĞDUR OLDUK'

Evlerinin akıbetini sorduklarından kendilerinin oyalandığını iddia eden Seyit A., “En son evinizi 36 ayın sonunda teslim alacaksınız bile dediler. Yani böyle saçmalık nerede görülmüş. Benim elimde kiramı ödediğime dair belgeler de var. CİMER'e yazarak, durumu şikayet ettim. CİMER'den bana, 'Doğalgaz abonelik işlemleri tamamlanmadığından teslim işlemleri başlamamıştır' şeklinde cevap geldi. Duyduğuma göre; TOKİ'nin SAMGAZ'a borcu varmış. Biz çok mağdur edildik bu konuda. Yetkililerden sesimizi duymalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER