4 okul kapandı

FETÖ yapılanması çerçevesinde Ankara’da 2 Hatay ve İzmir’de birer olmak üzere toplamda 4 okulun kapatıldı.

4 okul kapandı

Soruşturma Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütüldü. FETÖ ile bağlantılı olduğu anlaşılan okullar hakkında kapatılma kararı alındı.


Kapatılan okullarda öğrenim gören öğrencilerin ise sınavda aldıkları puanlara göre devlet okullarına yerleştirileceği belirtildi.


Okulun, 6749 sayılı kanunun ikinci maddesi olan "Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen; sayılı listede yer alan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonlarının üçüncü fıkrasına uyarınca milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı ya da bunlarla irtibatı belirlenen ve ekli listelerde yer almayan özel ve vakıf sağlık kurum ve kuruluşları, özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonları, vakıflar, dernekler, vakıf yükseköğretim kurumları, sendikalar, federasyonlar ve konfederasyonlar, ilgili bakanlıklarda bakan tarafından oluşturulacak komisyonun teklifi üzerine bakan onayı ile kapatılır" maddesine göre kapatıldığı öğrenildi.

Kaynak: Türkiye 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER