‘3600 ek göstergeyi vermek bize nasip olacak’

İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av.Burcu Işıtan Satar, “İYİ Parti iktidarında seçim meydanlarında ne söz verdiysek sözümüz senettir arkasındayız. Öğretmenlere vaat ettiğimiz 3600 ek göstergeyi vermek bize nasip olacak inşallah” dedi

‘3600 ek göstergeyi  vermek bize nasip olacak’

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle basın açıklaması yapan İYİ Parti İlkadım İlçe Başkanı Av.Burcu Işıtan Satar, “Oku. Kur’an’ı Kerim’de bizlere verilmiş ilk emirdir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammet ‘İlim Çin’de de olsa gidip alınız’ diye buyurmuştur. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ise, ‘Öğretmenler yeni nesli, Cumhuriyetin özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli bu kalite ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizedir. Sizlerin, seçkin görevinizi yerine getirilmesine büyük özveriyle varlığınızı vereceğinize hiç şüphe etmem’ diyor.  Görüldüğü üzere varoluşumuzdan itibaren, aydınlık geleceğimizin teminatı sevgili öğretmenlerimiz görülmüştür. Öğretmenler bir ülkenin yapıtaşıdır. Muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için, atılan her adımda, ilme, fene, bilime dair ne varsa öğrenilirken, hal ve tavırlarıyla toplumda hep örnek alınan yol göstericileridir. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden, güneyine, yer ayırt etmeden, görev aşkıyla, yaşadıkları bütün zorluk ve bazen imkansız adledilecek koşullara rağmen görevinizi her şartta ve zorlukta büyük bir özveri ve fedakârlıkla yaptığınızdan hiç şüphemiz yoktur” diye konuştu.

MİHENK TAŞISINIZ

“Belki çoğunuz; eşinden, çocuğundan, annesinden, babasından ayrı gurbet ellerinde yarı aç, yarı tok, bazen bir mezrada, bazen dağ başında bir köy okulunda, kaderlerini sizin vereceğiniz eğitime bağlamış, annesinden yemek, su ister gibi gözünüzün içine bakan saf Anadolu çocukları ile baş başasınız” diyen Işıtan Satar, “Siz bu görevlere adanmış iken yeri geldiğinde kahpe terör örgütlerine de hedef oldunuz, çünkü terör örgütleri karanlıktan ve bataklıktan beslenirler, sizler karanlıkları aydınlatan, bataklıkları kurutan toplumun geleceğini inşa eden mihenk taşlarısınız. Milletimizin birliği, beraberliği ve devletimizin bekası açısından sorumluluğunuz büyüktür. Sizler sadece yasaların ve medeniyetin gösterdiği yoldan asla sapmadan görev yapmaya çalışsanız da zaman zaman sizleri değişik mecralara sürüklemek isteyen dâhili ve harici güçler olacaktır, aranıza sızan bu tür kişilere karşı çelikten duvar olacağınıza inancımız tamdır” ifadelerine yer verdi.

UMUTSUZLUĞA YER YOK

3600 ek göstergeyi öğretmenlere İYİ Parti iktidarı döneminde verileceğini iddia eden Işıtan Satar, “Biz, İYİ Parti olarak meydanlarda size verdiğimiz sözün arkasında durarak, TBMM’de vermiş olduğumuz kanun teklif ile öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeye yükseltilmesi önergemiz ne yazık ki seçim meydanlarında sizlere vaatte bulunmalarına rağmen AKP iktidarı ve küçük ortağı MHP tarafından reddedilmiştir. Vermiş olduğumuz önerge kabul edilmiş olsaydı bugün sizlere bu mutlu gününüzde bu müjdeyi vermiş olacaktık. Ama umutsuzluğa asla yer yok, İYİ Parti iktidarında seçim meydanlarında ne söz verdiysek sözümüz senettir arkasındayız. Sizlere vaat ettiğimiz 3600 ek göstergeyi vermek bize nasip olacak inşallah” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER