3600 ek gösterge hayal kırıklığı yarattı

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Ahmet Keskin, öğretmenlerin ek gösterge rakamının 3600’e çıkarılmasına karşılık düzenlemenin diğer memurları kapsamamasının büyük bir hayal kırıklığı yarattığını söyledi

3600 ek gösterge hayal kırıklığı yarattı

Türkiye Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Ahmet Keskin, 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim öncesi vaatler arasında yer alan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği vaadinin, yalnızca öğretmenler şeklinde ikinci 100 günlük eylem planında yer almasına rağmen, bunun dışında hükümetin kamu görevlilerine yönelik hiçbir eylem planının bulunmaması üzücü olduğunu söyledi. Keskin,"Hayal kırıklığına uğrayanlardan, hayal ettiklerinizi bekleyemezsiniz" dedi.

YALNIZCA ÖĞRETMENLERE VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda, hükümetin öncelik vereceği çok sayıda plan ve projenin arasında kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunlarının bulunmaması memurlar arasında büyük bir hayal kırıklığı yarattığını kaydeden Ahmet Keskin, "Özellikle seçim öncesi vaatler arasında yer alan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceği hususunun, yalnızca öğretmenler şeklinde ikinci 100 günlük eylem planında yer alması, bunun dışında hükümetin kamu görevlilerine yönelik hiçbir eylem planının bulunmaması üzücüdür" diye konuştu.

MEMURLARIN KANAYAN BİR YARASI

Ek gösterge sorununun bütün memurların kanayan bir yarası olduğunu vurgulayan Ahmet Keskin, "Ek gösterge sorunu yalnızca belli unvanlardaki kamu görevlilerinin değil bütün memurlarımızın kanayan yarasıdır. Bilhassa ek gösterge uygulamasından hiç faydalandırılmayan yardımcı hizmetler sınıfı çalışanları başta olmak üzere, emekli maaşları son derece düşük olan tüm kamu görevlilerinin ek göstergelerle ilgili beklentisi vardır" dedi.

MHP’Lİ KALAYCI’NIN TEKLİFİ DESTEKLENMELİ

Ek gösterge rakamlarının bütün memurlar için 800 puan artırılması ve Ak Parti’nin seçim beyannamesinde yalnızca belli unvanlar için öngörülen ek gösterge artışının genele yayılması gerektiğini ifade eden Keskin, "Bu konuda MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı’nın TBMM’ye sunduğu ve şu anda Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilmiş olan kanun teklifi mutlaka değerlendirmeye alınmalıdır. Konfederasyonumuz, ek gösterge sorununun ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak, ikinci 100 günlük eylem planına dahil edilmesini ve bir an önce çözüme kavuşturulmasını beklemektedir" görüşünü dile getirdi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER