31 MART'TA BAŞARI TABLOSU ÇİZECEĞİZ

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “31 Mart seçimleri sadece Türkiye coğrafyasını değil, tüm dünya coğrafyasını ilgilendiren bir seçimdir. Bu kadar sosyolojik sorunların olduğu coğrafyada, demokrasinin köklü bir şekilde hareket etmesini dünya hayretle izliyor. AK Parti, 31 Mart seçimlerinde bir başarı tablosu çizecek ve demokrasi örneği gösterecektir” dedi

31 MART'TA BAŞARI TABLOSU ÇİZECEĞİZ

Radyo Gerçek’te Gülsüm Atik’in hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem programının konuğu dün AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz oldu. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle ilgili analizlerin yapıldığı programda Gülsüm Atik’in sorularını yanıtlayan Yusuf Ziya Yılmaz, 19 senelik belediye başkanlığı tecrübeleri üzerinden adaylara altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

‘GÜZEL SONUÇLAR ALACAĞIMIZA İNANIYORUM’

AK Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi için aday gösterdiği Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir’in adaylığını değerlendiren Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Ben, partim için yerel seçimlerde adaylarımızın planlanması noktasında oldukça zor ve önemli bir görev üstlendim. 12 ili kapsayan Karadeniz Bölgesi’nde adayların belirlenmesinde rol oynadım. Gecemizi gündüzümüze katarak aday olacak arkadaşlarımızı değerlendirdik. Güzel sonuçlar aldığımıza inanıyorum. Bizim partimiz çok çalışkan bir partidir. Partimizin siyaset üreten ve siyaset organize eden tüm kademeleri dinamik bir biçimde görevlerini devam ettirmektedir. Bizim partimizin genel merkezindeki tüm ışıklar gece saat 2-3’lere kadar yanıyor. Yoğunluk ve gayret içerisindeyiz, kesinlikle hata yapmamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

‘MUSTAFA DEMİR, KAYGILARI ÖNEMSEYECEKTİR’

Milletvekili Yılmaz, “Samsun’da tecrübesiyle, devlet deneyimi olan, partimizin kurucu il başkanlığı görevinde bulunan, AK Parti’nin Samsun’da şekillenmesine yardımcı olan birinin aday olması bence çok anlamlı. Bizler de kendisine yardımcı olmak ve kent önceliğinde yapacağı çalışmalara katkı vermek üzere hazırlanıyoruz. Oldukça tempolu bir şekilde devam ediyor. Allah hayırlı uğurlu etsin diyorum. Mustafa Demir’in Samsun’da iyi işler ortaya koyacağını düşünüyorum. Mustafa Demir, kentin ve insanlarımızın beklentileri ve kaygılarını önemseyecektir. Mustafa Demir, kenti geleceğe taşıyacak dinamikleri harekete geçirecek ve halkla iç içe olacak bir isimdir. Biz de bir birleşme kuvvet olarak kendisine destek olacağız. Ben belediye başkanlığı dönemimde de, burada yaşan herkese karşılığını vermek için daha fazla üretmeliyim çabası içerisinde Samsun’a hizmet ettim. Helal-ı hoş olsun. Benim de elbet şehrin belediye başkanı olarak yapamadığım şeyler olmuştur, Mustafa Demir’in benim yapamadıklarımı benden sonra yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

‘DEĞİŞİM TALEPLERİNİN PSİKOLOJİSİNİ BİLİYORUZ’

Belediye başkan adayları ile ilgili değişim olabileceği yönündeki tartışmaları ve vatandaşlardan bu yönde gelen talepleri değerlendiren Milletvekili Yılmaz, “Değişim talebi var. Partimiz bu taleplerin psikolojisini çok iyi biliyor. Çok mecbur kalmadıkça partimiz 4’üncü dönemi istemiyor. Yeni yüz ve yeni sima ve hatta yeni dinamikleri harekete geçirmek, gençlere ve kadınlarımıza fırsat vermeyi düşünen bir partiyiz. Bu açıdan partimiz zaten bir hassasiyet taşıyor. Vatandaşımızın bu tür talepleri var. Küskünlük ve dargınlıklarla da bu talepler gelebiliyor. İnsan çok kolay yetişmiyor. O bakımdan çok çabuk eskitmemeli ve yıpratmamalıyız. Partimiz bu minvalde hareket ediyor” dedi.

‘31 MART SEÇİMLERİ TÜM DÜNYAYI İLGİLENDİRİYOR’

“31 Mart seçimleri sadece Türkiye coğrafyasını değil, içerisinde bulunduğu Ortadoğu coğrafyasını ilgilendiren bir seçimdir ve hatta daha iddialı söylemek gerekirse tüm dünya coğrafyasını ilgilendiren bir seçimdir” diyen Milletvekili Yılmaz, “Bu kadar sosyolojik sorunların olduğu coğrafyada, demokrasinin köklü bir şekilde hareketli edilmesini dünya hayretle izliyor. İnanın AK Parti, 31 Mart seçimlerinde bir başarı tablosu çizecek ve demokrasi örneği gösterecektir. Türkiye, 31 Mart seçimlerinden sonra dünyada daha da etkili bir şekilde kendini hissettiren bir sonuç ortaya koyacaktır. 31 Mart seçimleri Türkiye’de gönül belediyeciliği noktasında ciddi sonuçlar ortaya koyacaktır. Yerelde belediye başkanı seçilecek olan arkadaşlarımız başarılı olacaktır. Belediye başkanlarımızı sadece seçmiş olmakla kalmayacağız ve kendilerini ve yaptıkları programları takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘HEM İSRAF HEM DE ÇEVRE KİRLİLİĞİ…’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği ‘Dijital Seçim Kampanyası’ konusunu değerlendiren Milletvekili Yılmaz, “Samsun’da 4 seçim kazandım. Bizim vatandaşımız bizi zaten biliyor ancak moda olmuş ne yapalım? 2004 seçimlerinde bunu şikayet ederek, seçime giren diğer adaylarla konuşsak ve sayılarını azaltsak diye de zaman zaman konuşma yaptık ama başaramamıştık. Cumhurbaşkanımızın bahsettiği çevre kirliliğine neden olan bu materyal hem israf hem de çevre kirliliğidir. Herkes zaten dijital ortamda kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Durum böyleyse koca koca bezleri duvarlara yapıştırıp boy göstermek beni o kadar çok rahatsız ediyordu ki inşallah bundan sonraki süreçte bu afişlerin sayıları azalacaktır. Bunlar üçüncü dünya ülkelerinde, diktatörlerin ülkelerinde ve demokrasileri gelişmemiş ülkelerde görülüyor. Bunları aşmalıyız. Ve zamanla da aşılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

BEKLENTİLERİ OLAN ADAY ADAYLARINA MESAJLAR

Beklentileri olan aday adaylarına, aday gösterilmedikleri takdirde kırılmamaları gerektiği yönünde seslenen Milletvekili Yılmaz, “Beklentilerin aksine sonuçlar alındığında elbette bir burukluk olacaktır. Olmamalı demiyorum ancak bu uzun süre olmamalı, kalıcı olmamalı, yani kırılıp dökülmemelidir. Hayatımda birçok olayda, olmasını istediğim olmayıp da sonuçları olmasından daha iyi olan şükür ettiğim birçok olayla karşılaştım. Hayırlısını olmasını istemeliyiz. Kimsenin nasibi düşündüğü gibi olacak diye bir şart yoktur. Hayırlısını dilemeli, kırmamalı ve kırılmamalıyız” şeklinde konuştu.

‘SEÇİM SÜRECİNDE BİRBİRİMİZİ KIRMAMALIYIZ’

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin demokrasi şöleni gibi geçmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Yılmaz, “Seçim sürecinde, asla birbirimizi kıracak, birbirimizin özel hayatları ile ilgili konuşulamaması gereken konuşmaları yapmamalıyız. Zarafetin hakim olacağı bir kampanya olmalı. Bundan sonra da yüz yüze bakacağız. Herkes yapmayı planladığı projeleri anlatmalıdır. Ben 4 seçim kazandım hiçbirinde, hiçbir kimseye kötü bir kelime kullanmadım. Mukayese yapmadım. Kendimi anlattım. Bence bundan sonra da nezafeti elden bırakmamak lazım. Ben buna inanıyorum” dedi. Aday belirleme çalışmaları süren ilçe belediye başkan adayları ile ilgili de konuşan Milletvekili Yılmaz, “Tahmin ediyorum ki ilçelerimizde 10 günlük bir süre içerisinde adaylık açıklamaları şekillenecektir. Ben şimdiden adaylığı açıklanacak arkadaşlarımızın hem partimiz, hem kentlerimiz ve hem de buralarda yaşayan vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘BEN YAŞADIĞIMIN FARKINA SAMSUN’DA VARIYORUM’

Son olarak Samsun halkına mesajlar veren Milletvekili Yılmaz, “Ben Samsun’u ruhumla seviyorum. Samsun hayatı, insanı ve bu şehrin ortaya koyduğu çatı beni kucaklıyor. Ben yaşadığımı Samsun’da anlıyorum. Burada ruhum rahat ediyor. Çok özlüyorum Samsun’u. Bütün hemşehrilerimi içtenlikle kucaklıyorum. Gençlerimizi gözlerinden öpüyorum. Herkese çok içten saygı ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER