3 YIL SONRA YİNE AYNI İNANÇLA

FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe kalkışması, Samsun ve Türkiye'nin her ilinde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Günü'nde çeşitli etkinliklerle protesto edilecek, hain gecede hayatını kaybeden şehitler mevlit ve dualarla anılacak

3 YIL SONRA YİNE AYNI İNANÇLA

Samsun Valiliği'nin 15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu. Samsun'da 15 Temmuz programı etkinlikleri, 14 Temmuz günü hain darbe kalkışmasının olduğu gece şehit olan Ferdi Yurduseven, Sevgi Yeşilyurt ve Muhammet Aksu'nun kabirlerinin ziyaret edilmesiyle başlandı.  Vali Osman Kaymak şehit yakınları ve gazileri Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda yemekte ağırladı.

BUGÜN ŞEHİTLİKLER ZİYARET EDİLECEK

15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında bugün saat 11.00'de ise Kıranköy ve Asri Mezarlık'taki şehitlikler ziyaret edilecek ardından Büyük Cami'de saat 12.00'de Mevlid'i Şerif ve hatim duası gerçekleştirilecek.

15 TEMMUZ SERGİSİ AÇILACAK

Öğleden sonra devam edecek etkinlikler kapsamında Bulvar AVM'de '15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi' Sergisi açılacak. Saat 15.00'de ise protokol üyeleri Canik Belediyesi'nin '1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi'ni ziyaret edecekler.

YÜRÜYÜŞ SAAT 19.30'DA BAŞLAYACAK

15 Temmuz Demokrasi ve Mili Birlik Yürüyüşü ise saat 19.30'da başlayacak. Vali Osman Kaymak ve protokol üyelerinin katılımlarıyla yapılacak olan yürüyüş İstiklal Caddesi'nde Verem Savaş Dispanseri önünden başlayacak.  Yürüyüşe katılanlar buradan hep birlikte Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecekler. Vali Osman Kaymak, 15 Temmuz yürüyüşü ve devamında Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak etkinliklere tüm Samsunluları davet etti.

ASIL BULUŞMA CUMHURİYET MEYDANI'NDA

15 Temmuz etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda ise doruğa ulaşacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak programda şehitler için Kuran tilaveti yapılacak, ardından da eller şehitler için semaya yükselecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HALKA HİTAP EDECEK

15 Temmuz görüntülerinin yer aldığı videonun izlenmesinin ardından günün anlam ve önemine ilişkin protokol üyeleri konuşmalarını yapacaklar. Öğrenciler ve şairler şiirler okuyacaklar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla yapacağı konuşmayı da programa katılacak Samsunlular, sinevizyon yoluyla canlı olarak izleyecekler. İlkadım Belediyesi Halk Müziği Korosu'nun kahramanlık Türküleri konserinin ardından da mehteran takımı gösterisini sergileyecek.

TÜM CAMİLERDE SELA OKUNACAK

15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece saat 00.13'te ise bütün camilerde sela okunmaya başlanacak. Sela’nın ardından Kuran hafızları tarafından Kuran tilaveti gerçekleştirilecek, ezgiler dinletilecek.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER