3 Polisi Şehit Etti, Böyle Gömdüler

Şanlıurfa Otogarı'nda kimlik soran 3 polisi şehit eden 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan Erdoğan tabutsuz toprağa verildi

3 Polisi Şehit Etti, Böyle Gömdüler
Şanlıurfa Otogarı'nda kimlik soran 3 polisi tabancayla şehit eden ve ardından aynı silahla intihar eden 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan Erdoğan, Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi'nde toprağa verildi. İddiaya göre belediye tabut vermeyince battaniyeye sarılı cenaze, mezarlık duvarının üzerine konularak namazı kılındı. Namazı bir vatandaş kıldırırken, annesi  kardeşleri ve bazı yakınlarının katıldığı cenazeyi polisler uzaktan izledi.

TABUTSUZ TAŞINDI

Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın battaniye sarılı cenazesi ilçe mezarlığına getirildi. Mezarlık duvarının üzerine konulan cenaze için birkaç yakınının katılımıyla namaz kılındı. Cenazeye Erdoğan'ın annesi Servet, kardeşleri İlayda, İdil ve bazı yakınları katıldı. Namazda din görevlisi bulunmazken, Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın battaniyeye sarılı cenazesi sırtta taşınarak toprağa verildi.

'TABUTLARI SAKLADILAR' İDDİASI

Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın teyzesinin oğlu ise belediyenin tabutları sakladığını öne sürererek, "Hiçbir cami tabut vermedi. İmam sıkıntı. Polislerimiz için yüreğimiz parçalandı. Psikolojik sorunları olan bir çocuktu" dedi.
Cenazeye, Hüseyin Doğukan Erdoğan’ın babası Hikmet Erdoğan katılmadı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER