2 MİLYON 300 BİN TL ‘ZİMMET’E Mİ GEÇİRİLDİ?

Atakum Belediyesi eski Başkanı Metin Burma döneminde yaşandığı iddia edilen yaklaşık 2 milyon 300 bin TL’lik ‘zimmet’ davası dün görüldü. Çalışma Bakanlığı başmüfettişlerinin belirleyip soruşturma açtığı olayla ilgili dönemin başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı sanık, Metin Burma ise tanık olarak ifade verdi

2 MİLYON 300 BİN TL  ‘ZİMMET’E Mİ GEÇİRİLDİ?

PARA BELEDİYENİN KASASINA GİRMEDİ

İddiaya göre; Metin Burma’nın başkan yardımcısı olan Fatma Tüfek Arıcı tarafından kesildiği ileri sürülen çifte makbuzlarla 2 milyon 300 bin TL’nin üzerinde bir gelir elde edildi. Ancak çifte makbuz yöntemi ile elde edildiği gündeme gelen para, belediyenin kasasına girmedi.

MÜTEAHHİTLERE ‘ALTYAPI İNDİRİM’İ

Yapılan inceleme sonucu müteahhitlere ‘altyapı indirim’i adı altında kesilen çifte makbuzlardan yüksek meblağ içeren makbuzların belediye kasasına girmediği, aynı seri makbuza işlenen düşük meblağların ise kasaya girişinin yapıldığı tespit edilerek müfettişler çağrıldı.

MÜFETTİŞLERDEN SUÇ DUYURUSU

Çalışma Bakanlığı başmüfettişleri de Samsun’a gelerek söz konusu olayı belirleyip savcılığa suç duyurusunda bulundu. Usulsüzlük yapıldığı iddiası ile açılan dava nedeniyle de dönemin mali hizmetlerden sorumlu başkan yardımcısı Fatma Tüfek Arıcı görevden el çektirildi.

DAVA 24 MAYIS’A ERTELENDİ

Dün de Burma ve Arıcı hakim karşısına çıkarak iddialar karşısında kendilerini savundular. Dava ise 24 Mayıs 2019 tarihine ertelendi. Öte yandan eski Belediye Başkanı Metin Burma döneminde belediye kasasından çalınan 80 bin lira paranın akıbetinin de hala belli olmadığı öğrenildi.

BURMA: BUNLAR KOMPLO

Gazetemize konuşan Burma, “Fatma hanımın babası Mustafa Tüfek, meclis üyesidir. Son zamanlarda Atakum Belediyesi’nin yanlışlarının üzerine çok gitti. Bu nedenle tezgah kuruldu. Bu olay oldukça bilgisiz ve bilinçsizce hazırlanmış bir senaryodur, büyük bir komplodur” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER