'15 Temmuz direnişi devam etmeli'

Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, 'Milletçe, toplumumuzun temel değerlerine yapılan saldırılarla karşı karşıyayız. İnşallah 15 Temmuz'da göstermiş olduğumuz o şanlı direnişi devam ettirirsek bu saldırılardan ülkemizi koruyacağız' dedi.

'15 Temmuz direnişi devam etmeli'

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Samsun Şubesi açıldı. İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'ndeki şubenin açılışında konuşan HUDER Genel Başkanı Hüseyin Kaya, dernek olarak ülkenin, milletin ve hukukçuların menfaatine olacak her türlü çalışmanın içinde bulunacaklarını söyledi. Açılışa, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Samsun Şube Başkanı Cihat Başerli ile avukat ve davetliler katıldı.


ADALETİN TECELLİSİNİ BERABER SAĞLAYACAĞIZ

Açılışın ardından, ‘Uygulamada Bölge Adliye Mahkemeleri’ konferansı düzenlendi. Konferansta konuşan Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş, Kayseri'deki terör saldırısını kınadı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine değindi. Menteş, "Milletçe, toplumumuzun temel değerlerine yapılan saldırılarla karşı karşıyayız. İnşallah 15 Temmuz'da göstermiş olduğumuz o şanlı direnişi devam ettirirsek bu saldırılardan ülkemizi koruyacağız. İnşallah hep beraber millet olarak kendi varlığımızı, devletimizin varlığını muhafaza ederek inşallah adaletin tecellisini de hep beraber sağlamış olacağız" diye konuştu.


HAKİM VE SAVCILAR DİK DURDU

Menteş, Türkiye'nin darbe girişimi gibi yıkıcı bir durumla karşı karşıya kaldığını, bu saldırının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi liderliği, milletin feraseti ve cesareti sayesinde göğüslendiğini söyledi. 1960 ihtilalinden sonra o dönem sözde yargı kararıyla idam kararları verildiğini ifade eden Menteş, "İnsanlarımız şehit edildi. 15 Temmuz'da yargımız, başsavcılarımız, mahkeme başkanlarımız, hakimlerimiz onurlu ve dik bir duruş sergileyerek terör eylemlerini gerçekleştirenlere karşı soruşturmaları başlattılar, gözaltılar yaptılar. Bizler milletimizin de sokağa inmesiyle, Cumhurbaşkanımızın siyasi önderliğiyle, muhalefet partileri de dahil toplumsal bir hareketle değerimizi, milletimizi koruyarak bir işi başarmış olduk. Bundan sonraki süreçte de inşallah bu görev hepimize düşüyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER