15 Temmuz açıklaması

Samsun, Çankırı, Tokat, Kastamonu, Çorum ve Amasya'da çeşitli etkinlikler düzenlendi

15 Temmuz açıklaması

Samsun, Çankırı, Tokat, Kastamonu, Çorum ve Amasya'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Samsun'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlik ziyaretleri yapıldı. Kentte Kıranköy ve Asri Mezarlık Şehitliği'nde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi. Vatandaşlar ve protokol üyeleri daha sonra şehitliklere karanfil bıraktı.Samsun Müftüsü Veysel Çakı tarafından şehitler için dua edildi.

Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı  Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'nun da aralarında bulunduğu protokol üyeleri şehit aileleriyle bir süre sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Daha sonra protokol üyeleri Büyük Cami'de düzenlenen mevlit programına katıldı. Cami bahçesinde vatandaşlara lokma tatlısı, meyve suyu ve kek ikram edildi. 

Samsun Milli İrade Platformu üyelerinden basın açıklaması 

Mevlidin ardından Samsun Milli İrade Platformu üyeleri, Büyük Cami önünde toplandı. Üyeler adına açıklama yapan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, okyanus ötesinden planlanan oyunu gören milletin darbeye direndiğini ifade etti. Yıldız, "O gece millet bu oyunu gördü. 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım' diyerek kükremiş sel gibi, önüne örülmüş tanklardan bentleri çiğneyip aştı. Üniforma giymiş teröristlerin millete karşı kullandıkları tanklara, uçaklara, bombalara iman dolu göğsünü siper etti." dedi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER