10 Tonluk Kaya Evin Oturma Odasına Girdi

Mersin'in Erdemli ilçesinde kayalıklardan kopan 10 tonluk kaya parçası bir evin oturma odasına girdi.

10 Tonluk Kaya Evin Oturma Odasına Girdi

İlçeye bağlı Kösbucağı mahallesi, Sazak mevkisinin zirvesinde bulunan kayalıklardan 10 tonluk bir kaya parçası gece saatlerinde yüzlerce metre yuvarlanarak Dursun Erden'e (50) ait evin oturma odasına girdi. Kaya eve çarpmadan komşuları tarafından uyarılan 5 kişilik aile faciadan döndü.


AĞIR MİSAFİR

Büyük panik yaşadıklarını anlatan Dursun Erden, "Akşam yatarken bir ses duyduk. Araba uçtu diye dışarıya çıktık. O esnada komşular yukarıdan kaya geliyor diye bağırdı. Eşim ve çocukları yatak odasından kaldırdım, biz dışarıya çıktık, kaya o esnada içeriye girdi" dedi. Erden, "Ağır misafir dedikleri işte bu" diyerek şaşkınlığını ifade etti.


"KIYAMET KOPUYOR SANDIM"

Erden'in eşi Ümmü Erden'de olayı gözyaşları içinde şöyle anlattı: "Gelinimiz bağırınca yalın ayak dışarıya zor fırladık. Kıyamet koptu zannettim. Çocuklarım gitti diyerek bağırdığımı hatırlıyorum. Nasıl gittiğimi bilmiyorum. Allah kimsenin başına vermesin."

 

BELEDİYE ÖNLEM ALACAK

Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Mersin Vali Yardımcısı ve ErdemliKaymakam Vekili Turgut Serimer ise, "İncelememizi bitirdikten sonra aileye gerekli yardım yapılacaktır. Kendilerine geçmiş olsun diliyorum. Düşme tehlikesi olan kayalarda Erdemli Belediyesi ekipleri tarafından imha edilecek. Yakın bir tehlike varsa önlenecek" diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER