Engelli genç hayata küsmedi dört elle sarıldı

Engelli olmasına rağmen hayata küsmeyen ve Çarşamba'da katıldığı girişimcilik kursu ile kendi işinin patronu olmak için mücadele veren Murat Güney, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. 

Konuğu ile yakından  ilgilenen Başkan Yılmaz'ı Murat da evinde ağırlamak istedi. Yılmaz ise bu talebe,"Biz de Murat'a iade-i ziyarette bulunup çayını içeceğiz" yanıtını verdi. Bu yanıt ile büyük bir sevinç yaşayan Murat,verdiği destek için Başkan Yılmaz'a defalarca teşekkür etti.

O GÜN HAYATI DEĞİŞTİ

Murat Güney'i herkes Engelliler Haftası'nda Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nın koltuğuna oturduğu gün tanıdı. Bir günlük başkanlığında ise hem kendisinin hem de kendisi gibi engelli olanların ve tüm vatandaşların katılacağı Girişimcilik Kursu açılması talimatını vermişti. Bu talimatı ile Murat bir anlamda kendi işinin patronu olmak isteyen bir çok kişinin de hayallerine ilk adımı atmalarına neden olmuştu. O kurs tamamlandı, 1.5 ay önce Murat'ın da aralarından bulunduğu 150 girişimci Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın da katıldığı törenle sertifikalarını almışlardı. 

O GENÇ BAŞKAN YILMAZ'I ZİYARET ETTİ

Girişimci olup kendi işini kurmak isteyen ve üretene daima destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,o programda özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi öğrencisi Murat Güney ile yakından ilgilenerek engeline bakmadan kendi işini kurmak isteyen Murat'ın azminin herkese örnek olması gerektiğini söylemişti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, azmini herkese örnek gösterdiği Murat'ı bugün makamında ağırladı. Ziyarette ilginç diyaloglar da yaşandı.

"OLMAZ BAŞKANIM BEN DE SİZE KAHVE İKRAM EDECEĞİM"

Sertifika töreninde yanına gelmek istediğini söylediğinde Başkan Yılmaz'ın kendisini kabul etmeyeceğini düşündüğünü belirten Murat,"İşlerinin yoğunluğu ve programlarından dolayı görüşmenin gerçekleşeceğine ihtimal bile vermemiştim. Ama başkanım o gün bana söz vermişti. Sözünü tuttu. O günden beri de zaten desteğini esirgemedi. Başkanımdan bende onu evimde ağırlamak için bir kez daha söz istedim. Bu talebime de;"Söz veriyorum evine gelip ben de senin çayını içeceğim" dedi. Ben de olmaz başkanım siz bize kahve ikram ettiniz ben de size kahve ikram edeceğim diye yanıt verdim"dedi.

Ziyaret Başkan Yılmaz ile Murat'ın birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.