Yüzde 50 destek için son gün 31 Ocak

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, “Yeni ahır veya ağıl yaptırana inşaat maliyetinin yüzde 50’si bizden. Yetiştiricilerimizin dikkatine son gün 31 Ocak 2018” açıklamasıyla uyarıda bulundu.

Yüzde 50 destek için son gün 31 Ocak

Samsun’un da içerisinde yer aldığı ‘2018 Yılı Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi’ yayımlandı. Konuya ilişkin Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama ile çiftçilere; yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımlarında yüzde 50 hibe desteği verileceği bilgisini aktarıldı. Açıklama şöyle: “Mevcut damızlık sığır ve damızlık koyun-keçi işletmelerinin yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği uygulanacaktır. Ahır/ağıl tadilat yatırımları ve damızlık erkek (boğa, koç ve teke) materyal temini yatırımları için 2018 yılında başvuru alınmayacaktır. Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlığımız Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde ise en az 10 en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100 en fazla 200 baş anaç koyun-keçiye sahip olan gerçek ve tüzel kişiler başvurabilir. Son başvuru tarihi 31.01.2018’dir. Başvurular İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze yapılacaktır.”

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

1. Hibe Başvuru Formları, 2. İşletme Tescil Belgesi ve İşletmedeki Hayvanların Listesi, 3. 2018 Üretim Sezonu ÇKS Kaydı, (Gıda Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlüğünden temin edilebiliyor) 4. Tapu Kaydı (Tapu Müdürlüklerinden temin edilebiliyor) ve 5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER