Türk Şirket Alman Devini Satın Aldı

Ziylan Mağazacılık, Alman HR Group'u yine Alman yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın aldı

Türk Şirket Alman Devini Satın Aldı

Flo mağazalarını bünyesinde bulunduran ayakkabı perakendecisi Ziylan Mağazacılık, Alman HR Group'u yine Alman yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın aldı.

Ziylan Mağazacılık, Alman ayakkabı şirketi HR Group'u Alman yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın aldı.

Ziylan'dan yapılan açıklamada satın alma bedeline ilişkin bir bilgi yer almadı, ancak satın alınan HR Group'un yıllık cirosunun 550 milyon euro olduğu belirtildi.

AVRUPA'NIN İKİNCİ BÜYÜĞÜ

Açıklamaya göre; HR Group, Avrupa'nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno'yu bünyesinde bulunduruyor.

Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, "HR Group'un satışını yaptığı 25 milyon çiftlik ayakkabının, üç yıl içerisinde, 10 milyon çiftinin Türkiye'de üretilmesini hedefliyoruz. Hedefimiz 200 milyon euro ihracat" dedi.

Ziylan, HR Group ve Ziylan Mağazacılık olarak toplamda yıllık 60 milyon çifti aşkın ayakkabı satışı ile 3.5 milyar TL ciro büyüklüğü ve 1,000 mağaza sayısına ulaşacaklarını söyledi.

YILDA 25 MİLYON ÇİFT AYAKKABI SATIYOR

HR Group 380'i Almanya'da olmak üzere altı ülkede toplam 505 Reno mağaza ile faaliyet gösterirken; yıllık 25 milyon çift ayakkabı satışı yapıyor.

Yakın coğrafyada Flo, Avrupa'da ise Reno markası ile büyüyeceklerini belirten Ziylan, "Hedefimiz bu sektörün Avrupa'daki iddialı ve önde gelen gruplarından birisi olmak. Bu doğrultuda satın almalarımız ve Avrupa pazarına dönük aksiyonlarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek" dedi.

Ziylan, 2012 yılında da Lumberjack markasını satın almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER