Sanayi sorunu çözülecek

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek Gülsan Sanayi Sitesi sorununu ele aldı

Sanayi sorunu çözülecek

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın ve yönetim kuru üyeleri ile bir araya gelerek Gülsan Sanayi Sitesi konusunda toplantı yaptılar. Kırcalı, “Sanayi esnafı olarak güzel bir oluşumun içindesiniz. Bu birlikteliği takdir ediyorum.  Biz da siyaset olarak bu güzel girişime asla kayıtsız kalamayız. Şu gerçeği hepimiz kabul etmeliyiz bu sanayi burada uzun solukla kalamaz. Esnafa da çık demek olmaz çünkü çıkacakları yeri yapmak lazım. Esnafında kooperatifine sahip çıkıp kayıt olması lazım ki bizim elimiz güçlensin. Bu sorunu bir şekilde çözeceğiz. Buraya yıllarını vermiş insanları da mağdur etmeyeceğiz. Sizleri kutluyorum taşın altına elinizi sokmuşsunuz. Biz de sizlere destek vereceğiz ve bunu çözeceğiz. Samsun’umuza yakışır güzel bir sanayi sitesi için mücadele edeceğiz ve sonuçta kazanan esnafımız olacaktır” dedi.

HİBE İSTEMİYORUZ

Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Eyüp Aydın bugüne kadar yapılan tüm çalışmaların yer aldığı dosyayı Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’ya sundu. Başkan Aydın, “Biz Gülsan Sanayi Sitesi esnafı olarak bu sanayinin er ya da geç taşınacağı gerçeğini biliyoruz ve kabul ediyoruz. Ancak sanayide bulunan ve işyeri olan esnafımız da mağdur olmamalı. Bizler içinde cami, AVM, sosyal donatı alanlarının olduğu modern bir sanayi sitesi için yola çıktık. Bunun için çalışmalarımızı yaptık kooperatifimizi kurduk. Esnaf kendi kooperatifine sahip çıkmalı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zihni Şahin ve siyasilerimiz de destek oluyor. Hep birlikte omuz omuza vererek bu işi çözeceğiz. Çünkü ortaya konmuş bir iyi niyet projesi var. Biz elimizi taşın altına soktuk kimseden hibe istemiyoruz istediğimiz tek şey destek” diye konuştu.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER