Samsun'da yatırımda gözde ilçe oldu

Son 4 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla Kavak ilçesi ön plana çıktı. Yaklaşık olarak 400 milyon liralık yatırım aldı.

Samsun'da yatırımda gözde ilçe oldu

Samsun ilçeleri arasında Kavak yatırımlar noktasında ön plana çıkıyor. İlçe genelinde son 4 yıl içerisinde 366 milyon liralık kamu yatırımı yapıldı. Bu durum ilçenin kalkınma politikalarında da performansı üst düzeye çıkardı.

Gerçekleştirilen yatırımlar, işsizlik probleminin çözümünde önemli denebilecek ilerlemeler kaydedilmesini de sağladı.Diğer ilçeler arasında Samsun'da parlayan bir konuma yükseldi.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “ İlçemiz gösterdiği performans ile artık bambaşka bir kimliğe bürünüyor ve parlayan bir yıldız olarak Samsun’un ilçeleri arasında öne çıkıyor” dedi.
Halka hizmet sloganı ile oturduğu başkanlık koltuğunda bu ilkeden taviz vermeden çalışarak ilçenin bugünlere ulaşmasına katkı sağladığını söyleyen Başkan Sarıcaoğlu, “AK Parti Belediyeciliği ile tanışan Kavak, kalkınma gelişme yolundaki çıtasını her geçen gün daha üst noktalara çekiyoruz. Halkımızla el ele vererek yaptığımız çalışmalarla bölgemize gelmelerini sağladığımız girişimcilerimizle Organize Sanayi Bölgemizde faaliyete geçen onlarca fabrikamızla hem istihdam sorunumuza neşter vurduk hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyoruz” diye konuştu. 

Başkan Kavak ilçesine yapılan  kamu yatırımlarını da şöyle sıraladı:
“Kredi Yurtlar Kurumu 300 milyon, Gençlik Merkezi 1,5 milyon, Çok Amaçlı Spor Salonu ve Çevre Düzenlemesi 5,6 milyon, Bahçelievler Mahallesi Halı Saha 200 milyon, Aksu Deresi Islahı 2,5 milyon, Cevizlik Deresi 4,5 milyon, Kavak Çakıralan Yolu Geçişi ve Çevre Düzenlemesi 4,5 milyon, İkibin kişilik Cezaevi Islah Evi 152 milyon.

Doğalgaz 35 milyon, Devlet Hastanesi Projesi 17 milyon, Yaşar Doğu İlköğretim Okulu 1,2 milyon, Akşemsettin İmam Hatip Lisesi ve Yetmişbeş Kişilik Pansiyon 7 milyon, 3 Adet Okul Projesi 24,6 milyon, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 35 milyon, SASKİ Daire Başkanlığı 65 milyon, Kavak Belediyesi 15 milyon. Bu yatırımların ilçemize gelmesine vesile olan tüm Milletvekillerimize ve Bakanlarımıza şahsım ve tüm Kavaklılar adına teşekkür ediyorum.”
 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER