Karadeniz'e Yeni Liman

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3. Havalimanı'nın Karadeniz sahiline liman yapmayı planladıklarını belirterek, "Çok büyük olmasa da küçük bir konteyner koymayı hedeflemiş durumdayız. Orada limana uygun arazi bulduk. Çalışmalarımızı yapıyoruz" dedi.

Karadeniz'e Yeni Liman
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu üyesi Nihat Özdemir, 3. Havalimanının Karadeniz sahiline bir liman yapmak istediklerini belirtti.

Karadeniz sahilinde bir liman yapmayı planladıklarını belirten Özdemir,"Kargo işletmeciliğimizde, akaryakıtın tüketimiyle ilgili kesinlikle Karadeniz sahilinde bir liman yapma ihtiyacımız olduğu gözükmektedir. Bu çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok büyük olmasa da küçük bir konteyner koymayı hedeflemiş durumdayız. Orada limana uygun arazi bulduk. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Bir mendirek ve rıhtım ile ortasını tarayarak konteyner gemilerinin yanaşacağı bir liman haline getireceğiz. Oraya yaklaşan akaryakıt temini yapacak gemilerin 60 bin tondan aşağıda olmaması gerekiyor" diye konuştu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER