Galatasaray, Basketbol Kombinelerine %1000 Zam Yaptı

Galatasaray'ın Eurocup zaferi sonrasında gelecek sezonun saha içi kombineleri, 2 yıllığına 35 bin TL'den satışa çıkarıldı.

Galatasaray, Basketbol Kombinelerine %1000 Zam Yaptı

Galatasaray'ın Eurocup zaferi sonrasında gelecek sezonun kombine biletlerine büyük zam yapıldı. Gelecek sezon Eurolig'de mücadele edecek olan Sarı Kırmızılı takımın basketbol bütçesini denkleştirmek isteyen yönetim "Court  Side" saha kenarı biletlerine yüzde 1000 zam yaparak, kombine almak isteyen taraftarlarını adeta şaşkına uğrattı.

TARAFTAR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI

Bu sezon yıllık 3500 TL'den satılan Court  Side saha kenarı biletlerini bu kez 2 yıllığına 35 bin liradan satışa sunan Dursun Özbek yönetimi, taraftarın bu kombineleri alarak basketbol şubesine destek vermesini hedefliyor. Ancak 2 yıllığına satılan kombine ilk sezon Eurolig'de geçerli olmasına karşın, ikinci sezonda  Galatasaray'ın Eurolig'de olma şansının yine ligde ya da Eurolig'de şampiyon olmasına bağlı olduğu gözönüne alınırsa, kombine almayı düşünen taraftarlar büyük hayal kırıklığı yaşamış durumda.

Basketbol kombinesi almak isteyen çok sayıda taraftar yönetimin kombineye yüzde 1000 zam yapmasının şaşkınlık verici olduğunu ve aynı zamanda futbol kombinesi de alacak olan taraftarların bu ağır kombine fiyatına bilet alamayacaklarının altını çizdiler.

10 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE

Bilindiği gibi  Galatasaray Basketbol Takımı'nın başarılı başantrenörü  Ergin Ataman'da dün yapılan basın toplantısında, takımının gelecek sezon hem Türkiye Ligi hem de Eurolig de mücadele edebilmesi için en az 10 milyon dolarlık bütçeye ihtiyacı olduğuna dikkati çekmişti. Galatasaraylı taraftarlar ise hem ürün almak hem de kombine alarak basketbol takımına yardımcı olmayı hedeflerken, 35 bin liralık kombine fiyatı ile geri adım atacak hale geldi.

Bu arada NBA'in son şampiyonu Golden State'in normal sezondaki Court  Sidebiletleri, play-off maçları hariç yıllık 6615 Dolar'dan satışa sunuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER