Erdoğan'dan vatandaşa 'döviz' çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, otomotiv ticaret merkezi Otonomi'nin açılış törenine katıldı. Buradan yaptığı konuşmada vatandaşa 'döviz' çağrısında bulundu.

Erdoğan'dan vatandaşa 'döviz' çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'ya kurulan ve Avrupa’nın en büyük otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi'nin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşması, Türkiye'nin 14 yıl öncesi göre mali açıdan 3 kat büyüdüğünü söyleyerek, otomobil alma gücünün de 3 kat arttığını ifade etti. Otonomi'nin ise eşine az rastlanır bir eser olduğunu dile getiren Erdoğan, bu tür alanların Türkiye'de gelişmeye başladığını belirtti.


VATANDAŞA ÇAĞRI


Son günlerde art arda rekorlar kıran döviz konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yastığının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün. Türk Lirası'na dönüştürsün. Bu adımı attığımız sürece birilerinin oyunu bozarız.'' dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

''Hiç endişe etmeyin, bu oyunu kısa zamanda bozarız. Bundan önce de bunu yaptılar, 2007-2008'de de yaptılar. O zaman ne dedim, 'teğet geçecek.' Aynı şeyi yine söylüyorum, teğet geçecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER