Cumhurbaşkanı'nın çağrısına bir destek daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Dövizle borçlanmayı bırakalım,yerli parayı devreye sokalım" çağrısına destek gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı'nın çağrısına bir destek daha

Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan, "Türkiye’nin Demokrasisine, Milli iradesine her daim destek veren, konu vatansa gerisi teferruattır anlayışı ile devletinin milletinin yanında dimdik ayakta durmasını bilen Anadolu medyasının ayakta kalması için TÜRKSAT ücretlerinin indirilerek TL ye sabitlenmesi gerekmektedir." dedi.


Erdoğan'ın dolar üzerinden kiralama ve alışveriş yapmayın çağrısına destek verdikleri söyleyen Burhan, "Bizler 320 Anadolu Medya Kuruluşu olarak, bu açıklamanın arkasındayız.  Bu çerçevede milli kuruluşumuz olan TÜRKSAT’ında Anadolu kanalları ile Dolar üzerinden değil TL üzerinden sözleşme yapması gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

TÜRKSAT TL’YE DÖNMELİDİR

Anadolu kanallarının ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten Burhan, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Anadolu kanalları, yetkililerden öncelikli olarak çok acil ve ivedi bir şekilde TÜRKSAT ücretlerini indirerek TL’ ye sabitlemelerini beklemektedirler. Aksi takdirde yüksek fiyatlar ve maliyetler nedeni ile kanallarımız kapanma noktasına gelmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER