Apple Gözünü Dizi Sektörüne Çevirdi

Akıllı telefon piyasasında hatırı sayılır bir yer edinen Apple, gözünü dizi sektörüne çevirdi

Apple Gözünü Dizi Sektörüne Çevirdi

Apple, akıllı telefon piyasasında hatırı sayılır bir yer elde ettikten sonra gözünüdizi sektörüne çevirdi.

The New York Times’ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Apple dizi sektörüne adım atmaya hazırlanıyor.

Aynı habere göre, Apple’ın sektöre giriş yapacağı ilk dizi uygulama sektörü üzerine olacak. Daha çok uygulamaların geliştirilmesi ve pazarlanması ele alınacak.

Projenin üzerinde çalışan tanıdık isimlerde mevcut. Müzisyen Will.i.am ve televizyon sektörünün uzmanları Ben Silverman ile Howard T. Owens projenin gelişiminde Apple’a destek olacak.

APPLE YENİ İPHONE'U TANITTI

Proje hakkındaki detayları gizli tutan Apple, dizinin ismini bile söylemekten çekiniyor. Kaç bölüm olacağı, bölümlerin uzunluğu, hikayenin nasıl anlatılacağı büyük bir sır.

Dizi ile ilgili kesin olan tek şey uygulama geliştirmeye ve uygulama ekonomisine odaklanacağı. Uygulama sektöründe önemli yeri olan Apple’ın App Store’u dizide başrol olacak diyebiliriz.

Apple, ismini açıklamadığı diziyi kendi cihazları üzerinden erişime sunmayı planlıyor. iPhone, iPad ve Apple TV sahiplerinin diziye erişimi oldukça kolay olacak.

Geçtiğimiz ay Apple’ın Dr Dre’i konu alan Vital Signs isimli bir seri üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Apple Music üzerinden sunulması beklenen dizi hakkında henüz bir gelişme mevcut değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER