Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos'un Serveti 80 Milyar Doları Geçti

Online ticaret devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti, şirketin hisselerinin bir anda yükselmesiyle birlikte 80 milyon doları geçti.

Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos'un Serveti 80 Milyar Doları Geçti

Online ticaret devi Amazon'un kurucusu  Jeff Bezos, şirketin hisselerinin bir anda yükselmesiyle birlikte servetini büyüterek dünyanın en zengin insanı olmaya bir adım daha yaklaştı.

SERVETİ İLK DEFA 80 MİLYAR DOLARI GEÇTİ

Haberturk.com'un derlediği habere göre Amazon hisselerinin beklentilerin üzerinde yükselmesiyle şirket kısa sürede değerini arttırırken, 53 yaşındaki  Jeff Bezos'un serveti ilk defa 80 milyar doları geçti.

YILLIK KAZANCI 10 MİLYAR DOLARDAN FAZLA

Bezos 5 milyar dolar daha kazanırsa dünyanın en zengin kişisi olan  Microsoft'un kurucusu  Bill Gates'i tahtından indirecek. Son beş yılda 65,2 milyar dolar servet kazanan ve yıllık kazancı 10 milyar doları aşan Bezos'un kısa sürede listede birinci sıraya oturacağına inanılıyor.

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre Bezos ile İspanyol giyim firması Zara'nın patronu Amancio Ortega'nın servetleri başa baş gidiyor. ABD'li yatırımcı  Warren Buffet ise 75 miyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER