35 Yıldır Piyasanın Yarı Fiyatına Satıyor

Bursalı fırıncı 35 yıldır piyasanın yarısından da ucuza ekmek satarak tüketicinin yüzünü güldürüyor.

35 Yıldır Piyasanın Yarı Fiyatına Satıyor

Odunlu fırında 650 gram ekmek 1 liradan, 1300 gram ekmek ise 2 liradan kapışılıyor. Bursalılar ise diğer fırıncıların yarısından da ucuza ekmek satan ve "somuncu baba" dedikleri bu fırıncıya müteşekkir. Mustafa Kemalpaşa ilçesindeki ağırlıklı olarak bin 300 gramlık ekmek yapan ve bunu 2 liradan satan fırın müşteri akınına uğrarken fırının yetkilisi Mustafa Eraslan fiyatları yıllardır minimum seviyede tuttuklarını dile getirdi.

"BU FİYATLARLA BİLE KAR EDİYORUZ"

"Odunlu fırında imal ettiğimiz 1300 gram ekmeği 2 liraya satıyoruz, karımızın en düşük seviyelerde tutuyoruz" diyen Mustafa Eraslan, " Başka bir şubemiz yok. Sadece burada satış yapıyoruz. O yüzden maliyetlerimiz düşük. Biz bin 300 gram ekmeği 2 liradan, 650 gramlık ekmeği ise 1 liradan satıyoruz.

Karımızı asgari düzeyde tutarak halkımıza hizmet veriyoruz. Biz yıllardır bu fiyata satış yaparak kar edebiliyoruz. Fırıncılar da karlarından biraz fedekarlık yaparak daha iyi hizmet verebilirler. Asgari ücret bin 300 lira oldu ama vatandaşın giderini arttırmak doğru değil. Fırıncılar bu zamla fırsatı kara çevirmesinler. Birazda halkı düşünsünler" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER