Yarın Samsun'da karne günü

Eylül ayında başlayan eğitim-öğretim maratonunun yarın ilk devresi sona eriyor. Samsun'da 240 bin öğrenci karne heyecanı yaşayacak.

Yarın Samsun'da karne günü

Bu heyecanı sadece öğrenciler en az velilerde bir o kadar heyecanlı olacak. Yarım dönem boyunca öğrencilerin öğrenim hayatlarına sergiledikleri performanslar karnelerde kendini gösterecek. 

18 Eylül günü başlayan eğitim öğretim yılının ilk devresi 19 Ocak Cuma (yarın)  sona eriyor. Samsun genelinde toplam 240 bin 915 öğrenci karnesine kavuşmuş olacak.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,"2017-2018 eğitim-öğretim yılının 1. dönemini bitirmiş bulunuyoruz. Her bitiş bizim için yeni bir başlangıçtır. Her başlangıç ise bir öz muhasebe sürecidir. Şunu unutmayalım: Karne, çocuğun kişiliğini, nasıl bir birey olduğunu ve gelecekte nasıl bir insan olacağının göstergesi değildir. Karne, çocuğun bilgi anlamında eksik olan durumlarını gösteren, aile ve öğretmen tarafından desteklenmesi gereken dersleri belirten bir belgedir. Yani karne sadece öğrencinin değil, öğretmenin ve anne babanın da karnesidir. Aslında Samsun’da her öğrencimizin elinde bulunan karne bizim karnemizdir. Biz böyle düşünüyoruz" diye konuştu. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER