Velilere okul kantini ve yemekhanesi çağrısı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Nail Kırmacı, kentte 268 okul ve 412 kantini denetlediklediklerini duyurdu. Kırmacı, velilere ihbar çağrısı yaptı.

Velilere okul kantini ve yemekhanesi çağrısı

Kent merkezinde ilk 2018 yılının ilk 4 ayı içerisinde 268 okulun yemekhanesinde toplam 365 denetim ve 412 okul kantininde 552 denetim gerçekleştirdiklerini kaydetti. Nail Kırmacı, Alo Gıda 174 İhbar Hattı ile ilgili olarak, vatandaşlara ihbar çağrısında bulundu.

VELİLERE ALO GIDA 174’E İHBAR ÇAĞRISI

Samsun merkez ve diğer ilçelerinde toplam 412 okul kantininde 552 denetim, 268 okul yemekhanesinde 365 denetim gerçekleştirildiğinin bilgisini veren Nail Kırmacı, “Uygunsuzlukların tespiti ve verilen süre içerisinde tamamlanmadığının tespiti halinde gerekli idari para cezası uygulanmıştır. Bununla birlikte, okul idarecileri ve hatta velilerin de sık sık okul kantini ve yemekhanelerinde gözlemde bulunmaları ve karşılaştıkları olumsuzlukları Alo Gıda 174 aracılığı ile kurumumuza bildirmeleri gıda güvenliği zincirini daha etkili hale getirecektir. Çünkü en iyi denetçi tüketicidir” dedi. 

İHBAR HATTI ÜZERİNDEN 12 İŞLETMEYE CEZA

İl Müdürü Nail Kırmacı, şöyle devam etti; “Vatandaşlarımız tarafından Alo 174 Gıda hattına yaptıkları ihbarlar neticesinde 2018 yılı içerisinde 259 bildirim alınmış olup, yapılan denetimlerde olumsuzluk tespit edilmesi sonucunda 12 işletmeye idari para cezası uygulanmıştır.”

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER