Türkiye'nin İlk Kanada Okulu Eğitime Başladı

Türkiye’deki ilk Kanada İlkokulu’nda eğitim-öğretim yılı başladı

Türkiye'nin İlk Kanada Okulu Eğitime Başladı

Geçtiğimiz yıl Levent ve Çamlıca anaokullarını açarak Türkiye’ye giriş yapan Kanada Okulları’nın bu yıl Ulus’ta açtığı ilkokul bünyesinde bir anaokulu daha bulunuyor

Kanada sistemini Türkiye’ye taşıyan Kanada İlkokulu açıldı. Kanadalı öğrencilerle eşit şartlarda eğitim alma imkanına sahip olan Kanada İlkokulu öğrencileri, bu sayede eğitimlerine istedikleri zaman Kanada’da devam edebilecekler. Ulus’ta açılan Kanada İlkokulu’na gelen yoğun talep üzerine, ilkokul 1. sınıfa ek olarak 2., 3. ve 4. sınıfa da öğrenci alındı. Bünyesinde üç anaokulu ve bir ilkokul bulunduran Kanada Okulları, Türkiye’de okul öncesinden başlayıp lise son sınıfa kadar devam edecek bir eğitim yapısı kurmayı planlıyor.

İlkokulu için bu yıl 1. sınıfa öğrenci alma planıyla yola çıkan ancak gelen yoğun talep üzerine 2., 3. ve 4. sınıfa da öğrenci alan Kanada Okulları’nda öğrenciler, Kanadalı öğrencilerle eşit şartlarda eğitim alma olanağından, Kanada’ya özgü sporlarda branşlaşma imkanına; İngilizceyi Kanadalı öğretmenlerden öğrenme fırsatından, ikinci yabancı dil olarak Fransızca konuşma ayrıcalığına kadar pek çok avantajdan yararlanıyor.

AYŞEN KARŞİT: İLKOKULUMUZA BÜYÜK TALEP OLDU

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasından ve Kanada İlkokulu’nun ilk öğrencilerine kapılarını açmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade eden Kanada Okulları Türkiye Direktörü Ayşen Karşit, “Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize, eğitim alanında dünyanın en başarılı ülkelerinden biri olan Kanada’daki öğrencilerle aynı hakları sağlayarak, son derece önemli olanaklar sunuyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz akademik yılda açılan anaokullarımızın ardından ilkokulumuza da büyük bir talep aldık. Çocuklarda okuma ve anlama becerilerini geliştirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi hedefleyen zengin bir kaynak listesiyle desteklenen eğitim yaklaşımımızı, anaokulunda olduğu gibi ilkokulda da, dil, farklı sanat ve spor aktivitelerinin ağırlıklı olduğu bir program ile sunuyoruz. Okul öncesinden başlayıp lise son sınıfa kadar devam edecek bir eğitim yapısı kurma stratejimiz doğrultusunda önümüzdeki iki yıl içinde İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında iki okul daha açarak beş yerleşkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu vesile ile tüm öğrencilere başarılarla dolu bir akademik yıl diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER