Samsunlu engelliler E-KPSS’ye hazırlanıyor

22 Nisan’da gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için Samsun Altı Nokta Körler Derneği’nde kurs maratonu başladı. Daha önce 54 üyelerinin memur olduğu bu sınava 11 üyelerini hazırladıklarını söyledi.

Samsunlu engelliler  E-KPSS’ye hazırlanıyor

ÖSYM tarafından 2018 yılında gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için belirlenen sınav takvimi açıklandı. 22 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan sınav için Samsun Altı Nokta Körler Derneği’nde haftada 3 gün süreli kurs veriliyor. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Yiğit, 11 görme engelli üyelerini sınav maratonuna hazırladıklarını söyledi.

22 NİSAN’A KADAR SÜRECEK

Aynur Yiğit, “22 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan E-KPSS sınavına, dernek olarak üyelerimizin hazırlanmasına yardımcı oluyoruz. Sınava, üniversite ve lise mezunu olan engelli arkadaşlarımız katılacak. İlkokul mezunu olan diğer engelli arkadaşlarımız ise kura çekimi ile katılabilecekler. Altı Nokta Körler Derneği olarak; her dönem olduğu gibi bu sene de görme engelli arkadaşlarımız için Halk Eğitim Destekli Kurs başlattık. Kurslarımız bir aydır devam eden kurslarımız, 22 Nisan tarihine kadar da devam edecek. Kursları, Samsun Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen eğitimci arkadaşlarımız haftada 3 günlük programla veriyor. Kurslar Türkçe, Tarih, Coğrafya, Matematik ve Genel Kültür Derslerini kapsıyor. Şu anda ise derneğimizin üyesi olan 11 görme engelli arkadaşımız, bu kurslarda eğitim almaya devam ediyorlar” diye konuştu.

54 ÜYEMİZ MEMUR OLDU

Başkan Aynur Yiğit, daha sonra ise “Bu güne kadar yapılan E-KPSS sınavlarına katılan 54 üyemiz, bu sınavları başarıyla geçerek çeşitli kurumlara memur olarak atandı. Hayata tutunan üyelerimiz, yaşamlarını kamuya hizmet vererek sürdürmeye ve geleceğe daha umutla bakmaya başladılar. Kısacası; tüketen değil, üreten birer birey olarak hayatlarını sürdürmeye devam ediyorlar” şeklinde konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER