OMÜ kayıtlarında sona doğru

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kesin kayıtlarının sonuna yaklaşıldı

OMÜ kayıtlarında sona doğru

3 Eylül Pazartesi günü başlayan kayıtların büyük bir bölümü tamamlandı. İlk üç günde 8 bine yakın yeni OMÜ öğrencisi kesin kaydını yaptırdı. e-kayıtlar bugün kapanırken, OMÜ Kayıt Merkezi’nde 7 Eylül Cuma mesai sonuna kadar kayıtlar alınmaya devam edecek.

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ DE OMÜ’DE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), yeni öğrencilerini Öğrenci Yaşam Merkezi’nde kurulan kayıt ve bilgilendirme masalarında karşılıyor. Samsun Üniversitesi’nin ilk öğrencileri de OMÜ Kayıt Merkezi’nde kesin kayıtlarını tamamlayabiliyor. Şehir dışından gelen öğrenciler havaalanında ve otogarda OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından karşılanarak Kayıt Merkezi’ne servislerle yönlendiriliyor.

Bu yıl OMÜ'ye açılan öğrenci kontenjanı 9 bin 713 kişi oldu. Ayrıca 541 öğrenci de dikey geçiş yerleştirmeleri ile OMÜ’ye kayıt yaptırma hakkı kazandı. 508 öğrenci kontenjanı bulunan Samsun Üniversitesi’ne 15’de dikey geçiş yerleştirmeleri ile öğrenci gelecek. Kayıt yaptıracak öğrencilerin kısıtlı bir sürenin kaldığını da göz önüne alarak OMÜ web sitesinde yayınlanan “Kesin Kayıt Kılavuzları”nı mutlaka incelemeleri ve kayıtlar sırasında burada belirtilen şartlara göre hareket etmeleri önem arz ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER