Öğrenci Butiği öğrencinin yanında

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) öğrencim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler, öğrenci kimlik kartını göstermeleri halinde, Öğrenci Butiği’nden istediği 4 ürünü bedelsiz olarak alabiliyor. Üniversite yönetimi ayrıca, burada öğrencilere yarı zamanlı olmak üzere çalışma imkanı da sunuyor

Öğrenci Butiği öğrencinin yanında

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla 2010 yılında ‘Sosyal Market’ adıyla kurulan ve sonrasında adı Öğrenci Butiği olarak değiştirilen birim, bugüne kadar binlerce öğrenciye destek oldu. 

‘BEDELSİZ OLARAK TESLİM EDİLİYOR’

Başkanlıktan yapılan açıklamada; "Yükseköğretim Kurumları Mediko, Sosyal, Sağlık Kültür ve Spor İşleri Dairesi Uygulama Yönetmeliği doğrultusunda alınan Yönetim Kurulu Kararı ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek amacıyla kurulmuştur. Butiğimize gelen malzemeler butik görevlileri tarafından titizlikle tasnif edilerek raflara dizilmekte ve başvuran öğrencilerimize kimlik kartı göstermeleri karşılığında beğendikleri ürünler bedelsiz olarak teslim edilmektedir” denildi.

İSTEDİKLERİ 4 ÜRÜNÜ ALABİLİYORLAR

Öğrenci Butiği’nde ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet (mont, pantolon, kazak, gömlek, ayakkabı vb.) yardımları sürüyor. Öğrenciler bir eğitim-öğretim yılı içerisinde istedikleri 4 ürünü alabiliyor. Bunun için öğrenci kimlik kartlarını göstermeleri yeterli oluyor. Ayrıca bazı öğrencilere butikte dönüşümlü olarak part-time çalışma imkanı sunularak da destek olunuyor. Birçok öğrencinin giyim ihtiyacını karşılayan Öğrenci Butiği, zaman zaman yapılan programlarla da ilçelerdeki okullarda gezici olarak hizmet veriyor.

Tolga BİRGÜCÜ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER