MMO’dan “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

(MMO) “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” düzenlendi. 

MMO’dan “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi tarafından “Yangın Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu” düzenlendi. Oda binasında yapılan kursa Samsun, Amasya, Ordu ve Giresun illerinden 11 makine mühendisi katıldı.

Çeşitli konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu MMO Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) Kurs Eğitmeni Makine Mühendisi Kerim Sezer tarafından yapıldı. 

Kursla ilgili açıklama yapan MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, yangın tehlikesinin; canlı yaşamına yönelik en ciddi risk unsurlarından bir tanesi olduğunu, etkin bir yangınla mücadelenin yapıların tasarım yani projelendirme aşamasında yangın riskinin gözetilerek tasarımın gerçekleştirilmesiyle olabileceğini söyledi. Toplumun yangına karşı bilincinin artırılmasının muhtemel risklerin bertaraf edilmesi açısından gereklilik oluşturduğunu belirten Yolaydın, üyelerinin beklentisi ve bölgesel gelişmeler doğrultusunda MİEM kursları düzenlediklerini, üyelere ve kamuoyuna yönelik eğitimlerin yapılan planlama doğrultusunda artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER