İÜYÖS'E Yoğun İlgi!.. Başvuru Süresini Uzattırdı

Uluslararası Öğrenci Sınavı'nın başvuruları, 8 Nisan 2016 tarihine kadar uzatıldı.

İÜYÖS'E Yoğun İlgi!.. Başvuru Süresini Uzattırdı

30 Nisan 2016 Cumartesi günü dünyada beş kıtada, 65 sınav merkezinde tek oturum olarak yapılacak olan Uluslararası Öğrenci Sınavı (İÜYÖS)'nın başvuruları, yoğun ilgi nedeniyle 8 Nisan 2016 tarihine kadar uzatıldı.

BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK ALINACAK

Sınava girmek için //yos.istanbul.edu.tr/ adresinden 08 Nisan tarihine kadar online başvuru yapmak gerekiyor. Yine bu web adresinden başvuru koşulları, sınavın içeriği, önceki yıllarda çıkmış örnek sorular, taban puanlar, İstanbul’da yaşam ve başka birçok detay hakkında bilgiye ulaşılabilir.

İÜYÖS sonuçları Türkiye’de 100’den fazla üniversite tarafından kabul ediliyor. Adaylar, İÜYÖS sınavından elde edecekleri puanı İstanbul Üniversitesi’nin yanında Türkiye’deki yüzün üzerinde üniversitede lisans eğitimi almak için başvurmak üzere kullanabilecekler.

İÜYÖS-2016 65 FARKLI MERKEZDE DÜZENLENİYOR

Sınav merkezleri Kanada, Fransa, Almanya, Arnavutluk, Romanya, Saraybosna, Myanmar, Pakistan, Tanzanya, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kazakistan gibi doğudan batıya kuzeyden güneye çok geniş bir coğrafyaya yayılmış durumda.

Sınav Merkezleri: Türkiye: İstanbul, Ankara, İzmir, İpsala, Gaziantep, Şanlıurfa, Van, Erzurum; Almanya: Köln,  Münih, Berlin, Mannheim; Avusturya: Viyana, Fransa: Paris, Lyon; İsviçre: Bern; Belçika: Brüksel; İsveç: Stockholm; Hollanda: Rotterdam; Moldova: Gagavuz Bölgesi (Kongaz); Bosna Hersek; Saraybosna; Kosova: Priştine; Makedonya: Üsküp; Polonya: Varşova; Yunanistan: Atina; Bulgaristan: Kırcaali; Arnavutluk; Tiran; Romanya: Köstence; Macaristan: Budapeşte; Moğolistan: Ulanbatur; Kazakistan: Almatı, Astana; Kırgızistan: Bişkek; Azerbaycan: Bakü, Nahcivan; İran: Tahran; Tataristan: Kazan; Tacikistan: Duşanbe; Gürcistan: Tiflis; Myanmar: Yangon; Güney Afrika Cumhuriyeti: Johannesburg; Fas: Rabat; Sudan: Hartum; Tunus: Tunus; Cezayir: Cezayir; Tanzanya: Darüsselam; Mısır: Kahire; Nijer: Niamey; Irak: Erbil; Lübnan: Buyrut; Suudi Arabistan: Cidde, Riyad, Medine; Ürdün: Amman; Kıbrıs: Lefkoşe; Pakistan: Karaçi, Lahor; Malezya: Kuala Lumpur; Hindistan: Yeni Delhi; Afganistan: Kabil, Mezar-ı Şerif; Avustralya: Melborune; ABD; New York, Los Angeles; Kanada: Montreal

İÜYÖS-2016'ya olan ilgi, Türkiye'de üniversite eğitimi görmek için dünyada sürekli artan ilginin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

Sınav başvuruları yos.istanbul.edu.tr adresinden online olarak, 8 Nisan 2016 Cuma günü saat 17:00'ye kadar yapılabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER