İlk dersi Köksal verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) 2018-2019 eğitim-öğretim yılı başladı. Yeni akademik dönemin en anlamlı açılışlarından biri de Fen Edebiyat Fakültesi’nde yapıldı. Açılış dersini, Fen Edebiyat Fakültesi’nde yeni konferans salonuna adı verilen kurucu dekan Prof. Dr. Fevzi Köksal verdi

İlk dersi Köksal verdi

Konferans salonunun açılışıyla başlayan derse; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ve Prof. Dr. Mehmet Kuran, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Batı, diğer fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, akademisyenler ile çok sayıda öğrenci katıldı. Salona isminin verilmesini, Türk sadakatinin ve Türk vefakârlığının bir örneği olarak nitelendiren Fen Edebiyat Fakültesi kurucu Dekanı Prof. Dr. Fevzi Köksal, “Bu zamana kadar çok büyük mutluluklar yaşadım ama adımın bu salona tebliğ edilmesi beni ziyadesiyle mutlu etti. Bizim geleneklerimiz çok güzel ve doğru gelenekler. Halâ yaşaması bana gurur veriyor. Vefanız için ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLE MÜMKÜN

Yeni dönemin açılış dersinde, OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi’nin kuruluş aşamasından ve bu süreçte yaşanan zorluklardan bahseden Prof. Dr. Fevzi Köksal, akademisyenlere ve öğrencilere de bir takım tavsiyelerde bulundu. Eğitimin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Köksal, “Her bireyin, vatanının ve milletinin her şeyden önemli olduğunu kavraması gerek. Önce vatan ve millet yaşayacak ki milletlerarası alanda yerini güçlü bir şekilde alsın. Bunun için akademisyenler olarak öğrencilerinize vatana hizmet için çok çalışmanın önemini anlatmalısınız. Bu da öğretimden çok eğitimle mümkündür” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER