İl Milli Eğitim Müdürü, rehber öğretmenlere seslendi

Çarşamba Hacı Yılmaz Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin gerçekleştirdiği Samsun "Maarif Hareketi Projesi" kapsamında düzenlenen toplantıda rehber öğretmenler bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü, rehber öğretmenlere seslendi
Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Çarşamba Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Köksal ile Ayhan Hoş, Samsun RAM Müdürü Ali Cengiz Ciğerci, Çarşamba RAM Müdürü Gürkan Top ile Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde ki okullarda görev yapan rehber öğretmenler hazır bulundu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, TEOG sınavında öğrenci psikolojilerine öğretmenlerin tavrının etkili olduğunu vurgulayarak, “TEOG sınavına giren öğrencilerimiz, sınav psikolojine girerek büyük kaygı taşıyor. Bu noktada öğretmenlerimizin güler yüzü onlar için gayet moral ve motive verici olacaktır. Öğretmenlerimizin sınavda tavırlarıyla öğrencilerimizi rahatlatmalıdır” dedi.

Eğitim alanında yaşanan birçok soruna değinen İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in konuşmasının ardından rehberlik araştırma merkezi müdürlerinin ve öğretmenlerinin sunumuna geçildi. 
Sunumların ardından program son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER