Yoga Günü Times Meydanı'nda Kutlandı

Yaz gündönümünü kutlamak isteyenler Times Meydanı'nda toplanarak yoga yaptı

Yoga Günü Times Meydanı'nda Kutlandı

Binlerce kişi bugün ABD'nin ve dünyanın en ünlü meydanı, New York'taki Times Square'de bir araya geldi. Hepsinin ortak bir amacı vardı: 21 Haziran'ı, yani yaz gündönümünü kutlamak.

TİMES MEYDANI'NDA GERÇEKLEŞTİ

Times Meydanı'nın her zamanki trafik ve kaosunun ortasında, yoga etkinliği yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan dersler, gün boyu devam etti. ABD'li bir yetkili, yoganın insanlara neyin gerçekten önemli olduğunu hatırlattığını vurguladı. Katılımcılardan Jordan Helpley de, Times Square'e gelmeyi hemen hemen hiçbir zaman tercih etmediğini ama dünyanın kesişim noktasında yoga yapma fırsatını kaçırmak istemediğini söyledi. Helpley, New York'taki herkesin tek bir gün için bile olsa birbiriyle etkileşimde olması nedeniyle yoga sayesinde kendilerini küçük bir aile gibi hissettiklerini anlattı.

''DAHA HUZURLU HİSSETTİRİYOR''

Bir başka katılımcı, Stan Caspi, Times Square'in ortasında yoga yapmanın kendisini daha huzurlu hissettirdiğini ifade etti. Caspi de, Times Meydanı'nda bulunmaktan genellikle hoşlanmadığını ama bugün kalabalığın içinde yer almanın ona bir bütünün parçası olduğunu hatırlattığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER