Yeni Belgeler Gizli Anlaşmaları Bir Kez Daha Ortaya Koydu

Suriye'de Palmira'dan gelen son belgeler IŞİD ve Esad arasındaki gizli anlaşmaları bir kez daha ortaya koydu. Belgelerde IŞİD'in ağır silahları güvenli bir şekilde transferine yer veriyor.

Yeni Belgeler Gizli Anlaşmaları Bir Kez Daha Ortaya Koydu

Suriye'de Esad yönetimi ile terör örgütü IŞİD arasında gizli anlaşmalar yapıldığına dair yeni belgeler yayınlandı. Söz konusu anlaşmalardan Esad'ın en büyük müttefiki  Rusya'nın da haberdar olduğu iddia edildi.

GİZLİ ANLAŞMALARI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYDU

Suriye'nin antik kenti Palmira'dan gelen son belgeler terör örgütü IŞİD ve Esad yönetimi arasındaki gizli anlaşmaları bir kez daha ortaya koydu.

AĞIR SİLAHLARIN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE TRANSFERİNE YER VERİYOR

Yayınlanan belgelerde IŞİD'in teröristleri ve ağır silahları güvenli bir şekilde transferine yer veriyor.

ANLAŞMA ESAD'IN PALMİRA'YI ELE GEÇİRMESİNDEN ÖNCE YAPILDI

Söz konusu anlaşmanın  Suriye ordusunun Mart ayı sonunda Palmira'yı ele geçirmesinden önce yapıldığına dikkat çekiliyor.

İNGİLİZ SKY NEWS TELEVİZYONU YER VERDİ

İngiliz  Sky News televizyonu Pazartesi yayınladığı programda IŞİD ve Esad yönetimi arasında gizli anlaşma bulunduğuna yönelik belgelere yer verdi.

"AĞIR SİLAHLARIN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE NAKLEDİLMESİNİ KAPSIYOR"

IŞİD'ten ayrılan teröristlerden elde edildiği ifade edilen belgelerde, Esad ordusunun tarihi Palmira kentini almasından önce varılan anlaşma çerçevesinde gerçekleştiği, IŞİD teröristleri ile uçak savar, ağır top bataryaları gibi ağır silahların güvenli bir şekilde  Rakka şehrine nakledilmesini kapsadığı belirtiliyor.

IŞİD'Lİ TERÖRİST: KESİNLİKLE IŞİD İLE RUSYA VE ESAD REJİMİ ARASINDA BİR KOORDİNASYON VAR

Sky News muhabiri Stuart Ramsay belgeleri aldığı IŞİD'li teröriste, Esad yönetimi,  Rusya ve IŞİD arasında bu tip anlaşmaların olup olmadığı yönünde soru sorduğu, teröristin ise,"Kesinlikle IŞİD ile  Rusya ve Esad rejimi arasında bir koordinasyon var." dediği kaydedildi.  Sky News haberinde elde edilen belgelerde Esad rejiminin 2012 yılından beri  Suriye topraklarının yarısını ele geçiren radikal gruplarla işbirliği halinde olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER