Trump'a yakın Türk!

ABD Başkanı Trump'ın işadamı olduğu dönemde kurduğu sıkı dostluk ilişkilerinden birinin Türkiye'ye kadar uzandığı ortaya çıktı.

Trump'a yakın Türk!

ABD halkı, bir yılı aşkın süredir devam eden kampanyaların ardından yeni başkanın kim olacağına karar vermek için 8 Kasım'da seçime gitti. ABD'de Demokrat Partili Hillary Clinton ile Cumhuriyetçi Partili Donald Trump'ın çekiştiği başkanlık seçimlerinde sonuç netleşti: ABD'nin 45'inci başkanı Trump oldu.

ERDOĞAN'I SORMUŞLARDI

Trump'ın seçim sürecinde Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri dikkatleri çekerken, 15 Temmuz için 'bazıları darbe girişiminin tertip olduğunu söylüyor ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum' ifadeleri hafızalara kazındı.


Trump 2008'de anlattı

Trump'ın 2008 yılında anlattığı İstanbul hikayesiyse bugün yeniden gündeme taşındı. Trump, 'Dostum Ahmet Ertegün, Türkiye hayranıydı. Müzik dünyasının gelmiş-geçmiş en başarılı şahsiyet olan Ertegün bana hep 'İstanbul'a git' derdi. En kısa zamanda ziyaret edeceğim" ifadelerini paylaşmıştı.

Trump'ın söz konusu anekdot aracılığıyla andığı Ahmet Ertegün ise yıllar boyunca 'Trump'a en yakın Türk' olarak dikkati çektiği biliniyor.


ABD'DE VEFAT ETMİŞTİ


Ahmet Ertegün: Türk söz yazarı, iş adamı ve Atlantic Records'un kurucusu. The Rolling Stones, Led Zeppelin'in yanı sıra Eric Clapton, Aretha Franklin ve Ray Charles gibi isimleri müzik dünyasına kazandırmıştır. 14 Aralık 2006'da ABD'de vefat etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER