Stephen Hawking çok konuşulacak bir konuya değindi

Stephen Hawking, var oldukları kesinleşmeyen ama bir çok kişim tarafından var oldukları iddaa edilen uzaylıların iletişim kurması halinde onlara cevap vermek konusunda insanların ihtiyatlı olması gerektiğini söyledi

Stephen Hawking çok konuşulacak bir konuya değindi

Ünlü İngiliz fizikçi Stephen Hawking, yine çok konuşulan bir konuya değindi. var olduklarının kesin olmadığı fakat bir kaç insan tarafından görüldüğü iddia edilen uzaylıların bizimle iletişime geçmesi durumunda onların mesajına cevap vermek konusunda insanların "ihtiyatlı" olması gerektiğini söyledi.

''O İŞİN SONU İYİ OLMAMIŞTI''

Yaşama uygun olabilecek ve Dünya'ya en yakın gezegenin Gliese 832c olduğunun altını çizen Hawking, "Bu gezegen nefes kesici görünüyor, kütlesi dünyanın 5 katı" ifadesini kullandı. Gliese'nin Dünya'dakine yakın sıcaklıklara ve sıvı halde suya sahip olduğu keşfedilirse, yaşam bulma ihtimali de artacak. Ancak uzayda zeki bir yaşam formu keşfedilmesi veya onların bize mesaj göndermesi durumunda insanoğlu ne yapmalı? Hawking, "Onlarca cevap vermek konusunda ihtiyatlı davranmak gerekiyor. Gelişmiş bir uygarlıkla karşılamamız halinde Kristof Kolomb ile karşılaşan Kızılderililerin durumuna düşebiliriz. Biliyorsunuz o işin sonu iyi olmamıştı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER