Pizza Hut "skandal" paylaşım için özür diledi!

Açlık grevindeki Filistinli mahkumlarla alay eden sosyal medya paylaşımında bulunan Pizza Hut firması gelen boykot tehditleri üzerine özür diledi.

Pizza Hut "skandal" paylaşım için özür diledi!

Pizza Hut'ın İsrail şubesinin, açlık grevindeki Filistinli mahkum  Mervan Bergusi'nin "gizlice yemek yediği" öne sürülen bir fotoğrafı Facebook sayfasında yayınlaması ve bu fotoğrafın üzerine "Bergusi eğer açlık grevini  bozacaksan neden pizzayı denemiyorsun." ifadesini yazması büyük tepki topladı.

Sosyal medya üzerinden Pizza Hut'ın boykot edilmesine yönelik çağrılar  üzerine şirket söz konusu paylaşım için özür diledi.

Şirketin uluslararası Facebook sayfasındaki açıklamada, şunlar  kaydedildi:

"Pizza Hut'ın İsrail şubesi Facebook sayfasındaki paylaşımın neden  olduğu hakaret için özür dileriz. Bu tamamen uygunsuz bir paylaşımdır ve  markamızın değerlerini yansıtmamaktadır. Söz konusu ülkedeki imtiyaz sahibi bu  paylaşımı sayfasından hemen kaldırmış ve şirketimiz bu imtiyaz sahibi ile olan  ilişkisini sonlandırmıştır. Bu paylaşımın yol açtığı incitme için derin pişmanlık  duyuyoruz."

Fanatik Yahudi Ulusal Gençlik Birliği üyeleri ise önceki hafta açlık  grevindeki Filistinli mahkumların tutulduğu Batı Şeria'daki Ofer Askeri  cezaevi'nin önünde "mangal partisi" yapmıştı. fanatik Yahudilerin bu çirkin  eylemi, İsrail polisinin geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER