Peş peşe depremler

Filipinler ve Meksika, bugün peş peşe meydana gelen depremlerle sarsıldı.

Peş peşe depremler

Filipinler’in Bukidnon ve Lanao del Sur bölgelerinde bu sabah meydana gelen 5.4’lük depremin herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadığı bildirildi. Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsünün (Phivolcs) bu sabah yaptığı açıklamada, depremin yerel saat ile sabah 04.47'de meydana geldiği belirtildi. Açıklamada, şimdilik can ve mal kaybının yaşanmadığı ancak sarsıntının bazı bölgelerde hasara neden olabileceği kaydedildi. Daha çok Mindanao Adası'nda hissedilen deprem, Cagayan de Oro ve Kidapawan şehirlerinde de hissedildi. 

Öte yandan, Malezya’nın güneydoğusundaki Borneo Adası'nın Sabah Eyaleti'nde de 3.8’lik hafif bir sarsıntı yaşandı. Malezya Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bu sabah yaptığı açıklamada, depremin Sabah Eyaleti'nde bulunan Tongod şehrine 35 kilometre uzaklıkta meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle sabah 08.25'de meydana gelen depremin herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadığı öğrenildi.

MEKSİKA'DA DA DEPREM

Pasifik Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklAmaya göre Meksika'nın Chiapas eyaletine bağlı Tonala kentinde 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ülke dünde 6.1 ile sarsılmıştı. Geçtiğimiz günlerde de 7.1'lük depremle sarsılmış ve 300'den fazla kişinin hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER