Lazerden Sonra Yüzü Öyle Bir Hale Geldi Ki!

Suratındaki yara izlerinden kurtulmak için lazer tedavisi yaptıran kadın aynaya bakınca şoke oldu!

Lazerden Sonra Yüzü Öyle Bir Hale Geldi Ki!

Avustralya'nın Victoria eyaletinin Mornington yarım adasında yaşayan 46 yaşındaki Niki Richardson, evine yakın bir yerde bulunan cilt kliniğine giderek, erbiyumlu lazer tedavisiyle yüzünde bulunan yara izlerinin azaltılması için başvuruda bulundu. İddiaya göre klinik çalışanları kendisine lazerli tedavi sonrasında yüzünde biraz kızarıklık, belki birazcıkta iltihaplanma yaşayabileceğini ayrıca gözünden yaş gelebileceğini söyledi. Richardson, bu etkilerin bir hafta belki biraz daha fazla süreceğinin kendisine söylendiğini belirtti.

KANLAR İÇİNDE KLİNİKTEN AYRILDI
Çalışanların söylediğinin aksine mağdur kadın yüzü kanlar içinde kliniği terk ettiğini, tedavinin üzerinden üç ay geçmesine rağmen cildinde ciddi boyutta iltihaplanma sorunu yaşadığını ifade etti. Lazerli tedavinin uygulandığı Lumps & Bumps cilt kliniği yetkilileri, Richardson'un iddialarını reddederek yanlış bir uygulama yapmadıklarını, kadının yaşadığı sorunların böyle zorlu bir tedavi sonrasında normal bir iyileşme süreci içinde yaşanabileceğini dile getirdi.

ACIDAN HİSSEDEMEMİŞ
Daily Mail  Avustralya'ya konuşan Niki Richardson; "Lazerli tedavi dayanılmaz derecede acı veren bir tecrübeydi. Tedavi bittiğinde şoka girmiştim. Gözlerimde metal koruyucu vardı. Terapist gözlerime akan kanı hissedip hissetmediğimi sordu. Ona hissetmediğimi çünkü yaşadığım acının çok fazla olduğunu söyledim. Lakin daha sonra terapiste kollarıma damlayan kanı hissettiğimi açıkladım." sözleriyle tedavi sırasında yaşadıklarını dile getirdi.

'NE YAPTIM BEN DEDİM'"Lazerli tedavi bittikten sonra terapist yüzümdeki kanın birazını sildi. Koltuktan kalktıktan sonra odanın köşesinde bulunan aynanın karşısına geçtim ve yüzüme baktım. Aynada kendimi o halde görünce 'ne yaptım ben' dedim. Gördüğüm şeye inanamıyordum, kesinlikle şok edici bir manzaraydı.Lazerli tedaviden üç gün sonra yüzüm o kadar şişti ki neredeyse gözlerim kapanacak duruma geldi. Hareket etmeye çabaladığımda duyduğum acı daha da artıyordu. Tedaviden sonraki birinci haftanın sonunda kendimi çok hasta hissediyordum."

KLİNİĞİN MAĞDUR ETTİĞİ BAŞKA KADINLAR DA VARMIŞ
Niki Richardson'ın yaşadıkları basına yansıyınca aynı klinikte tedavi gören bazı kadınlar kendisiyle iletişime geçerek benzer kötü tecrübeleri yaşadıklarını aktardı. Kliniğin  Facebook sayfasını şahsi hesabında paylaştığını belirten Richardson, klinik hakkındaki yorumların ve eklediği fotoğrafların silindiğini iddia etti. Klinik daha sonra  Facebook sayfasından Richardson'un iddialarına karşı bir açıklama paylaştı.

KLİNİKTEN AÇIKLAMA
Kliniğin açıklamasında; "Lumps & Bumps Cilt Kliniği hakkında son günlerde sosyal medyada yanlış ve gülünç iddialar içeren paylaşımlar yapılmakta. İletilerinde öne sürdüğü iddialarla bu kişi, kliniğimizin ününü lekeleme amacını taşıyor. Bu kadının paylaştığı korkunç görünüşlü fotoğraflar, uyguladığımız agresif tedavi sonrasında normal iyileşme sürecinde olağan karşılanan durumları yansıtmaktadır." ifadeleriyle kendini savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER