Japonya'da 6.1'lik Deprem

Japonya'da ülkenin Mie vilayetinin 10 kilometre açığında 6.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde can veya mal kaybı olmadı

Japonya'da 6.1'lik Deprem

Japonya Meteoroloji Ajansı, ülkenin Mie vilayetinin 10 kilometre açığında 6.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi.  Kyodo ajansının haberine göre, depremde can veya mal kaybı olmadı.

TREN SEFERLERİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU

Büyüklüğü 6.1 olarak ölçülen depremin ardından tsunami uyarısı yapılmazken, bölgedeki tren seferlerinin geçici olarak durdurulduğu kaydedildi.

"PASİFİK ATEŞ ÇEMBERİ"

"Pasifik  Ateş Çemberi" deprem ve volkan kuşağında yer alan  Japonya, 11 Mart 2011'de tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birini yaşamıştı. 9 büyüklüğündeki deprem ve sonrasındaki tsunami, 19 bin kişinin yaşamını yitirmesine, binlercesinin yaralanmasına ve ülkenin kuzeydoğu kıyılarında büyük hasara yol açmıştı.

Deprem ve tsunami,  Fukuşima Nükleer Santrali'nde radyoaktif sızıntıya yol açarak Çernobil'den 25 yıl sonra dünyanın en büyük ikinci nükleer felaketine neden olmuştu. Üç reaktörün erimesi sonucu ortaya çıkan radyasyon sızıntısının ardından bölgede yaşayan 160 bin kişi tahliye edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER