'İstihbarat Geldi, Gülen Kaçabilir'

Bakan Bozdağ, New York'ta Fethullah Gülen'in iadesi hakkında konuştu

'İstihbarat Geldi, Gülen Kaçabilir'
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ başı Fethullah Gülen'in geçici olarak tutuklanması gerektiğini ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a ilettiklerini söyledi. Bozdağ, bu konuda yeterli delilin  ABD yönetimine sunulduğunu belirtti. 
Bakan Bozdağ Fethullah Gülen'in kaçma arayışında olduğunu da sözlerine ekledi.

'YETERLİ SOMUT DELİL SUNDUK'

‘ABD yetkili makamlarına istediklerinden daha fazla somut delil sunduk. Yeteri kadar delil Amerika Birleşik Devletleri’nin yetkili makamlarına, aramızdaki sözleşmenin kurallarına uygun bir şekilde iletilmiş durumda.’

DURUMU ZAMANA YAYIYORLAR

ABD yetkili makamları benim takip ettiğim kadarı ile bu konuda biraz zamana işi yayma gibi bir eğilimi görüyorum. Hala ilgili mahkemesine dosya gönderilemedi. Dört iade dosyası da gitmedi, geçici tutuklama talebi de gitmedi. Fetullah Gülen’i çağırıp, ‘gel bakim buraya seninle ilgili şu şu iddialar var, ne diyorsun bunun hakkında?’ diye sormuş olsalar her şey daha farklı olabilirdi, 1 gün gözaltına almış olsalar daha farklı olabilirdi. Ama şu ana kadar ne çağırdılar, ne gözaltına aldılar, ne de tutukladılar.

‘GÜLEN’İN KAÇACAĞI İSTİHBARATI VAR’

Terörist Gülen'in bir kaçış arayışı içinde olduğuna ilişkin istihbari bilgilerin olduğuna da vurgu yaptı Adalet Bakanı, ABD yönetiminin bu konuda uyarıldığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER