İsrail Askerleri 3 Filistinlinin Evini Yıktı

İsrail askerleri Batı Şeria'da saldırı düzenledikleri iddiasıyla öldürülen 3 Filistinlinin evini yıktı

İsrail Askerleri 3 Filistinlinin Evini Yıktı

İsrail askerlerinin Batı Şeria'da saldırı düzenledikleri iddiasıyla öldürülen 3 Filistinlinin evini yıktığı bildirildi.

İsrail askerleri ile bölge sakinleri arasında çatışma çıktığı belirtildi. İsrail askerleri göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik ve gerçek mermilerle müdahale ederken, Filistinliler ise askerlere taş ve molotof kokteylleriyle karşılık verdiği kaydedildi.

Kabatiye Belediye Başkanı Ahmed Kemil, askerlerin Cenin kenti yakınlarında yer alan Kabatiye beldesinde erken saatlerden itibaren, Ahmed Zekarine, Ahmed Eburrab ve Muhammed Kemil'in evlerini yıkmaya başladığını söyledi. Kemil, askerlerin bir evi tamamen, diğer ikisinin ise duvarlarını yıktığını kaydetti.

Evleri yıkılan söz konusu gençler, Şubat ayında Doğu Kudüs'te "bıçaklı saldırı" düzenledikleri gerekçesiyle öldürülmüştü.

Öte yandan emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri, Batı Şeria'da Hamas yetkililerinden Adnan Asfur, Necah Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa eş-Şenar ve oğlunun da aralarında bulunduğu çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

Ayrıca gözaltına alınanlar arasında geçen Temmuz ayının sonunda evlerinin kundaklanması sonucu hayatını kaybeden Ali Devabişe bebeğin dayısı Visam Devabişe'nin de bulunduğu kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER