İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nda Kedi Kadrosu

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bakanlık binasındaki fareleri azaltmak için bir kedinin bakanlık kadrosuna alındığını duyurdu

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nda Kedi Kadrosu

Bakanlık'tan yapılan açıklamada, "Palmerston" adındaki 2 yaşındaki  kedinin, Diplomatik Hizmetler'in en yeni üyesi olduğu belirtilerek,"Dışişleri  Bakanlığı Fare Şefi göreviyle Palmerston, King Charles Sokağı'nda bulunan  binamızdaki fare sayısının azaltılması için haşere mücadele ekibine yardımcı  olacak."ifadesine yer verildi.

Palmerston'un, "Battersea Köpekler ve Kediler Evi" barınağından  alındığı vurgulanan açıklamada, "Çalışan olarak Palmerson'un yurt içindeki  görevlendirmesinin kamunun cüzdanına herhangi bir yükü olmayacak." ifadesi  kullanıldı. Palmerston'un adı, İngiltere'nin Eski Başbakanları'ndan Lord Palmerston'la benzerlik taşıyor.

 

LARRY VE FREYA'YA KOMŞU OLDU

Bu arada Palmerston, tarihi Dışişleri Bakanlığı binasına  yerleşmesiyle, Başbakanlık, Başbakanlık konutu ve Maliye Bakanlığı'ndaki diğer  arkadaşlarına da komşu oldu.

Başbakanlık, Başbakanlık konutu ile Maliye Bakanı'nın konutunun  bulunduğu Downing Street sokağındaki fare nüfusuyla mücadele kapsamında ise  Başbakanlık'ta "Larry", Maliye Bakanı'nın konutunda ise "Freya" görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER