İlk tiyatro topluluğu kuruldu

Terör örgütü IŞİD'in temizlenmesinin ardından Cerablus'ta tiyatro topluluğu kuruldu

İlk tiyatro topluluğu kuruldu
TSK'nın Kuzey Suriye tarafından Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Özgür Suriye Ordusu tarafından IŞİD'den temizlenen Cerablus'ta ilginç görüntüler ortaya çıktı
10 ASKERDEN KADRO, TAHTADAN SAHNE KURDULAR
ÖSO, Cerablus'ta tiyatro topluluğu kurdu. ÖSo'ya ait 10 asker, askeri kent meydanında gösteri yapıyorlar. Tahta parçalarından sahne kuran, halı, kilim, karton ve sandalyelerle dekor yapan askerlerin ilk gösterisine yüzlerce Cerabluslu ilgi gösterdi.     
"YAŞANABİLİR HALE GETİRMEK İSTİYORUZ"
Tiyatro ve sinemaya meraklı bazı silah arkadaşlarıyla tiyatro kulübü kurduklarını, 10 günde bir halkın karşısı tiyatroyla çıkmayı arzuladıklarını belirttildi.
BEKLENTİDEN FAZLA İLGİ GÖRDÜ
İlk gösterimlerine beklentilerinden fazla ilgi olduğunu vurgulayan Cuma, şunları kaydetti:"Bizim için sahne deneyimi oldu. İnşallah bundan sonrakiler çok daha iyi olacak. İlk gösterimde, IŞİD'in bölgede yaptığı eziyeti, bölgemizdeki acı olayları farklı dille aktarmaya çalıştık. Daha sonra da yaşadığımız sıkıntıları birlik ve beraberlikle daha kolay aşabileceğimizi aktarmaya çalıştık."
ACILARIN DAHA İYİ ANLAŞILMASI İÇİN
Oyunu izleyen Suriyelilerden Ahmet Ebu Muhammet ise yapılan sunumu çok beğendiğini, bölgede yaşanan acıların herkes tarafından daha iyi anlaşılması için yapılan gösterinin önemli olduğunu söyledi. Cerablus'a 10 gün önce Türkiye'den döndüğünü aktaran Muhammet, memleketinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER